HomeMade
legenda "klimka" - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/forum-63.html)
+--- Wątek: legenda "klimka" (/thread-3398.html)



legenda "klimka" - SP9DR - 12-07-2018 21:40

Legenda "Klimka" - amatorski film dokumentalny o konstruktorze i wykonawcy pierwszych radiotelefonów używanych do łączności w górach przez GOPR i polskich himalaistów - Wojciechu Nietykszy, SP5FM.




RE: legenda "klimka" - SP3SUZ - 14-07-2018 22:12

Nie mogę sie doczekać na cały film. Ten krótki filmik pokazał mi jak wielkimi ludźmi byli twórcy Klimka. To jest coś co powinno być zapisane w IPN ie. Za komuny skromna prywatna wytwórnia PORADZIŁA SOBIE z całą masą biurokratycznych zapór i zrobiła radiotelefony dla GOPR-u. To jest tak jakby zrobić sieć łączności w czasie wojny dla AK, bez mała. Kwarce(!) , tranzystory, płytki , obudowy, materiał na anteny... Potem to złożyć, uruchomić, uzyskać homologację i zastosować. dzisiaj banalnie proste, ale wtedy ...(!) Mam poza tym pytanie, na jakich kanałach to pracowało?? Poda mi ktoś częstotliwość ? obiecuję że będę grzeczny Smile i nie zachowam sie tam po chamsku - hi. Sam jestem ciekaw. Poda ktoś?


RE: legenda "klimka" - SP8LNG - 15-07-2018 0:15

Witaj

Na stronie SP8KBN Darek SP8RHT opisał budowę Klimka, fotki z jego bebechów itp. Dużo informacji o nim jest też w zakładce (Ciekawostki z historii radiołączności w Bieszczadach).


RE: legenda "klimka" - SP9MRN - 04-08-2018 22:28

Wszystko wskazuje na to, że w Burzeninie na Zjeździe Technicznym będziemy mieli możliwość zobaczyć Legendę na bardzo zamkniętym pokazie

MAc
mrn


RE: legenda "klimka" - SP9MRN - 30-08-2018 22:52

Jest film. Legenda będzie w Burzeninie na 100%

mrn