HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - GREG - 31-10-2018 23:36

Dziękuję za odpowiedź. Mój Wróbel już w obudowie Smile

Mam kolejne pytanie co do FT8.
Podłączyłem radio po USB do kompa. Podłączyły się nowe źródla Audio ( mikrofon itd ). Odbiera ładnie stacje, ale podczas nadawania sygnał ma tylko kilka miliwatt na wyjściu mimo ustawienia na FULL lub 5W. Czy trzeba coś jeszcze skonfigurować w Sparrow aby sprawnie nadawać w FT8?

Pozdrawiam
Grzegorz

Działa.
Należy włączyć w MENU tryb DIGITAL , kolejnym krokiem oznaczenie XLAT dla TX ( gdy XLAT włączone), oraz TX Audio dla USB na ON, TX AUDIO zmienić na Source.

Pozdrawiam
Grzegorz


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 10-12-2018 19:47

Hello Thomas.

Do you still believe in the RF Board?
Many colleagues in sp have long ceased to believe in providing a fantastic. Andreas did what he can and now he only promises. Unfortunately, he is unbelievable!
Well done colleagues who used the RF Board from the monk.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 11-12-2018 10:41

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9MK - 11-12-2018 11:59

Arturze w sumie masz rację ale dopracowanie dużych projektów wymaga czasu. Urządzenie powinno być przetestowane zanim zostanie upublicznione choć ostatnio pojawił się trend testowania i uruchamiania wraz z przyszłymi użytkownikami. Ma to swoje zalety bo projekt rozwija się znacznie szybciej ale niejako konstruktor współdzieli własną konstrukcję z innymi.

Korzystając z okazji jak tam Twój projekt na pasmo 23cm? Jestem nim dosyć mocno zainteresowany. Jest szansa na udostępnienie fragmentów schematów? W szczególności interesuje mnie tor wejściowy (filtry i PA).


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 11-12-2018 13:16

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9MK - 11-12-2018 13:25

Czyli jak dobrze zrozumiałem uruchomiłeś już nadajnik skoro cały projekt jest na ukończeniu? Zrobiłeś już jakieś łączności z tego urządzenia? Jakiej używasz anteny?


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 05-01-2019 21:27

Witajcie,
W Nowym Roku życzę wszytkim udanych konstrukcji oraz cierpliwości do grupy tworzącej oprogramowanie i hardware UHSDR, a szczególnie wytrwałości przy budowie OVI40.

Od wczoraj tor odbiorczy UHSDR (OVI oraz mcHF) pracuje z rozdzielczością 24 bit, zapraszam do testowania i zgłaszania błędów w działaniu, najlepiej w zakładce ISSUES projektu lub jeśli problem dotyczy OVI40 tutaj lub na forum niemieckim.
Przypominam o konieczności instalacji bootloadera v5.0.2 lub nowszego ze względu na poważny błąd który został ostatnio wykryty i usunięty.

Bardzo proszę nie umieszczać tutaj informacji dotyczących klonów OVI40. Do tego służy osobny wątek.


RE: Transceiver OVI40 - GREG - 05-01-2019 23:01

Sławku,
Dzieki za info.
(05-01-2019 21:27)SP9BSL napisał(a):  Od wczoraj tor odbiorczy UHSDR (OVI oraz mcHF) pracuje z rozdzielczością 24 bit, zapraszam do testowania i zgłaszania błędów w działaniu
Od wczoraj mam wgraną wersję z 24BIT. Czy w Menu powinna pojawić się jakiś opcja aby zmienić na 24Bit?
Ja nic takiego tam nie widzę.

Pozdrawiam
Grzegorz


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 05-01-2019 23:43

Tak, opcja 24 bitów jest automatycznie dostępna dla wszystkich platform, nie trzeba nic włączać. Po prostu driver I2S/SAI został przełączony do pracy z 32 bitową ramką (poprzednio 16 bitów) którą przesyłany jest 24 bitowy sygnał. Podniesienie rozdzielczości nie koniecznie musi wpłynąć na poprawę jakości odbioru bo przetwornik jest ostatnim elementem w torze analogowym.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 06-01-2019 0:42

.....