HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 20-07-2018 22:56

Dodaliśmy drugi port CAT właśnie w tym celu. Co do konkretnej skrzynki nie było rozmowy na ten temat.


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 21-07-2018 19:24

Witaj Sławku.

Dzięki za info, czy wiesz coś na temat klawiatury na ekranie?


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 23-07-2018 11:30

Witaj,
klawiatury wirtualne są na etapie testowania. W ciągu kilku następnych dni będą wprowadzane. Co do klawiatury QWERTY to na razie nie ma w planach.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 28-07-2018 10:42

Witajcie,
Wczoraj rano wprowadziliśmy nowe klawiatury wirtualne:
Wybór pasma z bezpośrednim wpisywaniem częstotliwości (dostępne tylko dla 480x320). Wybór modulacji z możliwością blokowania poszczególnych modulacji (lub grup) tak jak w menu config (równoważne funkcje). Oczywiście także tylko dla 480x320.
Wybór pasma przez dotknięcie wyświetlacza częstotliwości (cyfry od 3 w lewo).
Wpisywanie częstotliwości z klawiatury zmiany pasma (jeśli Band change jest wyłączony to można tylko wpisywać częstotliwość w zakresie pasma). Jeśli zostanie wybrana częstotliwość poza pasmem to radio przełączane jest na pasmo w którego zakresie mieści się wpisywana częstotliwość, jeśli jest poza zakresem HAM to zmieniana jest na aktualnie włączonym paśmie.
Wybór modulacji przez naciśnięcie zmienionego prostokąta z typem oraz rodzajem modulacji. Postaram się po weekendzie zaktualizować wiki. Have fun Big Grin


RE: Transceiver OVI40 - GREG - 28-07-2018 13:03

Witam,
Czy są jakieś ograniczenia w instalacji procesora H7 w Sparrow / Ovi? Czy aktualny soft będzie działał bez problemów?

Pozdrawiam
G


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 31-07-2018 9:36

(28-07-2018 13:03)GREG napisał(a):  Witam,
Czy są jakieś ograniczenia w instalacji procesora H7 w Sparrow / Ovi? Czy aktualny soft będzie działał bez problemów?

Pozdrawiam
G
OVI40: od kilku dni są binarki dostępne u Andreasa, płytka v1.8 jest kompatybilna (zostało to sprawdzone), to jest kompatybilność na poziomie wyprowadzeń procesora więc raczej z innymi płytkami też nie powinno być problemów. Z tego co widzę na niemieckim forum (bo ja nie mam jeszcze H7), są jakieś drobne kłopoty z bootloaderem i zapisem/odczytem USB - choroba wieku dziecięcego.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 06-08-2018 18:40

......


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 06-08-2018 22:48

(06-08-2018 18:40)SP3OSJ napisał(a):  Sławku rozumiem że piszesz o schematach ideowych a nie blokowych. Zatem moje pytanie, czy widziałeś te schematy, czy tyko Andrzej zapewnił Ciebie żebyś się nie martwił bo schematy pięciu modułów są już gotowe i testowane. Zakładając że je widziałeś czy Ci się one podobają z czysto elektronicznego poziomu.
Witaj,
Tak, schematy są gotowe i dostępne dla grupy beta testerów (osobny niejawny dział na forum w Sulingen). Były już wielokrotnie modyfikowane w efekcie dyskusji. Nie mam zastrzeżeń co do elektroniki, to jest duużo bardziej rozbudowane niż mcHF lub Tulipan. Schematy są porządnie narysowane (9 arkuszy), z nich są robione płytki drukowane - czyli zgodnie ze sztuką: schemat zsynchronizowany z pcb za pomocą net-listy.
Cytat:Napisz więc proszę:
czy będzie to radio jak twierdzi Andrzej od głębokiego KF-u (2200m) po fale ultra-krótkie (70cm) w jednej obudowie?
Od 2200m do 2m. 70cm nie będziemy robić. Wszystko w jednej obudowie podzielone na moduły, kilka złączy antenowych.
Cytat:czy dla UKF-u będzie to wykorzystywana koncepcja stosowana przeze mnie z wykorzystaniem syntezera na bazie ADF435X?
Napisz może wszystko co wiesz i o czym możesz powiedzieć.
Nie, ADF435x nie będzie używany, całość będzie pracować (pracuje) na wszystkich 3 wyjściach SI5351, dokładnie jak zostało pokazane na schemacie blokowym.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 07-08-2018 8:40

......


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 07-08-2018 8:59

Obudowa to najmniejszy problem. Jak będzie trzeba to mogę coś zaproponować, trochę sprzętu CNC u mnie stoi: wykrawarki, frezarki, prasy krawędziowe oraz malarnie proszkową mam u siebie. SolidWorksa, ZW3D i Drukarkę 3D oczywiście też. Może być alu, stal DX, stal czarna, grubości od 0.5 do 3mm... Wszystko gotowe do produkcji kilkaset sztuk dziennie Smile