HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 05-05-2018 20:40

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 06-05-2018 9:17

Jeden schemat blokowy, a ile by się oszczędziło dywagacji, moich również...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 06-05-2018 10:19

(06-05-2018 9:38)SP8UFT napisał(a):  Artur jak możesz to wszystko co dotyczy tego TRX-a na 1,3 Giga wrzuć do oddzielnego tematu, bo za chwilę zrobi się bałagan.
Popieram w całej rozciągłości. Dodatkowo proszę o nie edytowanie postów a dodawanie nowych bo jeśli edytujemy wcześniej napisany post to forum nie wysyła powiadomień.

Wygląda na to że coś drgnęło w temacie płytki RF. Dzisiejsze słowa Andreasa:
Cytat:I will start to publish details of "legendary OVI40 rf" in the next weeks.
Czekamy zatem. Jest duża presja, może tym razem się uda.


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 07-05-2018 12:32

Chyba Andreas się przeliczył albo zadanie go przerosło, bo pisze jakieś głupoty o nie zapłaconych rachunkach. Obiecanki, że już zaraz, pod koniec stycznia już były.
Zobaczymy.
Widzę, że na ich forum co niektórzy stają się nerwowi.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 07-05-2018 13:37

Wojtek, jemu chodziło o to że musi mieć z czego płacić podatki (czyt. musi poświęcać czas pracy a nie hobby). Jak my wszyscy, bo nie podejrzewam że są wśród nas szejkowie Smile Wiesz, nie dziwię się zdenerwowaniu - sam mam w szufladzie 2 zmontowane płytki OVI40 które leżą bezużytecznie...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 07-05-2018 14:46

Hi Thomas,
yes, looks like that. That's why i started my own development of RF board...
We'll see if this will go in the right direction this time. It's a pity because some work has been involved from his side. You as the only one of us here have seen that board at Dortmund.
Artur, sprawdź teraz działanie przesuwania wodospadu. Przed chwilą moja wczorajsza poprawka została dołączona do projektu.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 07-05-2018 17:29

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 07-05-2018 17:38

Jest mało, ale od czego są triki... Jedno jest pewne, coraz bardziej się kod komplikuje. Pozmieniałem także kilka drobiazgów przy okazji: kolory menu przy zmianie prędkości wodospadu, oraz Staszkowe OFF w menu Wink


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 07-05-2018 22:02

Witajcie Szanowni Koledzy.

Sławku,
ja dobrze zrozumiałem to, co napisał Andreas, nie wiem tylko dlaczego skarży się na forum na swoje problemy.
Szuka sponsorów? Każdy z nas ma rachunki do opłacenia.
To on sam wziął sobie zadania na głowę i to on sam się zadeklarował, że do końca stycznia będzie płyta RF.
Styczeń już dawno minął i teraz kiedy znowu ktoś nieśmiale zapytał, on odpowiada, że kilka tygodni?
Powiem Ci, że ja to widzę w czarnych kolorach. Ogromna ilość ludzi mając nadzieję na dalszą część zakupiła u niego płytkę UI i co dalej?
Ja mam płytkę RF 0,6 od Monka i ją na tyle, na ile mi teraz mój stan zdrowia pozwala, powolutku lutuję.
Widzisz, że nawet Thomas napisał, że nikt tego „cudeńka” nie widział, tylko czarna skrzynka!
Nie mówię tutaj, że on nic nie ma, ale jeżeli ma, to powinien chociaż trochę pokazać, konsultować z kolegami, a nie robić ten projekt ściśle tajnym! Widać, że chce zarobić na tym projekcie, co też trochę rozumiem, bo ma przecież firmę, ale to tak jakoś niezbyt ładnie w stosunku do kolegów, szczególnie tych, którzy mu pomagają.
Widzę też, że publikacje Artura grają mu na nerwy, ale nie wiem dlaczego.
Dlatego bardzo dobrze, że inni koledzy tworzą już swoją część RF! I to jest nadzieją dla tych, którzy mają już w szufladzie swoją, złożoną i uruchomioną płytkę UI.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 08-05-2018 8:55

Thomas, yes for sure the schematics but may be that pcbs will not be published (most of us does that). If this will be connected with UHSDR, will be published on its site. If this will be my own part i will publish this on my site (sp9bsl.pl) when i finally prepare the code for www. But one thing: i'm one of the developers of UHSDR firmware AND hardware, and will not ruin the team work, also the Andreas's RF board which is under construction (really is). Not all Sulingen forum discussion is in public because of cloners. It only means that when schematics/pcb of this board will be ready, it will go public. As a full time R&D hardware developer (I do it for over 20 years) I can say that design of such board which is - as you know - the complex stuff, not takes one week of copy and paste play. It needs a lot of discussion and measurements, sometimes throwing the briliant ideas to trash. This is directly connected with firmware development because not all is possible in hardware only.