HomeMade
Wire - nowy komunikator - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: O Grupie HM (/forum-26.html)
+--- Wątek: Wire - nowy komunikator (/thread-3136.html)



Wire - nowy komunikator - SP9FKP - 11-09-2017 7:51

Komunikacja - to nasza domena. Ale nie zawsze radio wystarcza, wymianę doświadczeń, dyskusje techniczne i nie tylko lepiej prowadzić bezpośrednio, jak to się modnie określa "online". Jeśli masz dość hegemonii M$, który w zamian za totalną inwigilację, nieustanne gigabajtowe aktualizacje i brak wsparcia dla kogokolwiek poza ich własną kastą podsyła Ci chłam reklamowy, to wybierz Wire. To całkiem zgrabny komunikator obsługujący wszystkie najważniejsze platformy + pracę via przeglądarkę bez instalowania czegokolwiek. Do tego pełne szyfrowanie i brak reklam. To naprawdę działa.
Z Pawłem SQ8MVY (który go wyszukał) testujemy program ponad kwartał i możemy go szczerze polecić do konwersacji indywidualnej i jak i w grupie. Jedyne ograniczenie, jak na razie, to obsługa maksymalnie 8 kopii/login. Po za tym wspierana jest wymiana plików, emotikony, czat i video z jakością nie ustępującą innym znanym komunikatorom.
Zachęcam do zapoznania się z nim. Mój nick jest taki sam jak mój znak.


RE: Wire - nowy komunikator - SQ8MVY - 11-09-2017 22:01

Piotr SP9FKP nakreślił oraz wstępnie przedstawił co to jest WIRE, ja natomiast postaram się pokazać jak założyć konto.

Komunikator WIRE dostępny jest praktycznie na wszystkich systemach operacyjnych, wliczając w to smartfony, tablety...

Na chwilę obecną nie będziemy zajmować się instalacją komunikatora, ponieważ całość uruchomimy w przeglądarce internetowej. Należy mieć na uwadze to, aby przeglądarka ( firefox, opera lub chrome ) była zaktualizowana oraz obsługiwała HTML5 wraz z jego rozszerzeniami.
Interfejs komunikatora WIRE wspiera nasz ojczysty język, więc nikt nie powinien mieć problemu z opanowaniem obsługi.

Zakładanie konta.

1. Otwieramy witrynę wire.com oraz wybieramy przycisk oznaczony liczbą "2" - jak na poniższym obrazku:

[attachment=13164]

2. Jako, że zakładamy sobie konto, wybieramy "Utwórz konto", natomiast w odpowiednie pola wpisujemy:

1. nazwę pod jaką będziemy widoczni,
2. swój adres e-mail
3. Hasło do zakładanego konta

Należy jeszcze zaznaczyć ptaszka przy akceptacji warunków regulaminu "4" i kliknąć w klawisz oznaczony "5"

[attachment=13165]

3. Teraz zostanie wysłany do nas e-mail na adres jaki został podany w polu "2" ( patrz obrazek wyżej ) oraz naszym oczom ukaże się taki widok:

[attachment=13166]

Czasami bywa tak, że e-mail trafia do spamu lub zostanie wysłany z dużym opóźnieniem.

4. Zawartość otrzymanego e-maila aktywacyjnego wygląda tak:

[attachment=13167]

Należy kliknąć w klawisz oznaczony numerkiem "1". Spowoduje to weryfikację oraz zakończenie procesu rejestracji naszego konta. Przeglądarka powinna otworzyć nową zakładkę, w której będzie uruchomiony komunikator WIRE.
Jeżeli się tak nie stanie ( mamy włączoną w przeglądarce blokadę otwierania okienek lub zakładek ) sami musimy ponownie otworzyć zakładkę, przejść do witryny wire.com oraz się zalogować.

C.D.N


RE: Wire - nowy komunikator - SQ6ADE - 12-09-2017 22:33

Chyba Wam się nudzi Smile Ja tam śmigam na gg od prawie jego początku i śmiga to ok. Czasem z mesendżera korzystam ale to przez te fejsbuki . Smile
Powodzenia w promocji nowego.


RE: Wire - nowy komunikator - SQ8MVY - 12-09-2017 23:15

Jedziemy dalej....


Logowanie

1. W przeglądarce otwieramy witrynę wire.com. Klikamy na "2" jak na poniższym obrazku

[attachment=13194]

2. Konto mamy już założone, więc:

- przechodzimy do zakładki oznaczonej "1."
- wpisujemy swój e-mail, który podaliśmy przy zakładaniu konta - pole oznaczone "2."
- wpisujemy hasło, które podaliśmy przy zakładaniu konta - pole oznaczone "3."
- logujemy się klikając na "4."

[attachment=13189]

3. Jeżeli pierwszy raz się logujemy, naszym oczom może pojawić się taki oto obrazek

[attachment=13190]

Klikamy więc na "1." aby przejść dalej. Jeżeli chcemy dowiedzieć się coś więcej, klikamy na "2."

4. Po kliknięciu w "1." ( obrazek powyżej ) załaduje się komunikator WIRE w wersji web.

[attachment=13191]

Nie mamy jeszcze żadnych kontaktów, więc jest pusto. W pierwszej kolejności przejdźmy do ekranu z ustawieniami klikając na "zębatkę" oznaczoną jako "1."

5. Ekran z opcjami ustawień wygląda tak jak na obrazku

[attachment=13192]

Aktywna zakładka oznaczona jest kolorem wybranym w pozycji "7.". Klikając na obrazek oznaczony "6." możemy ustawić swój avatar. Pozycje oznaczone "8." mówią same za siebie.
Zakładka "1." jest domyślną - informacja o naszym koncie.
Zakładka "2." wyświetla nasze urządzenia z których się logowaliśmy.
Zakładka "3." jak sama nazwa mówi - różne opcje
Zakładka "5." wyświetla różne informacje o WIRE

Aby móc w pełni używać WIRE należy zezwolić na dostęp do mikrofonu oraz kamerki, dlatego
zakładkę "4." zostawiłem na koniec. Klikając w nią przy pierwszym logowaniu powinien się ukazać obrazek taki jak poniżej:

[attachment=13193]

Jeżeli chcemy zezwolić na używanie kamerki oraz mikrofonu klikamy na "2.", jeżeli natomiast wystarczy nam sama konwersacja za pomocą klawiatury wybieramy "1.".

C.D.N.