HomeMade
Generator dla KF - parametry? - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Pomiarowa (/forum-54.html)
+--- Dział: Przyrządy pomiarowe (/forum-58.html)
+--- Wątek: Generator dla KF - parametry? (/thread-2777.html)



Generator dla KF - parametry? - SP9AWP - 22-09-2016 17:43

Witam,
mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w technice radiowej, jakimi walorami, cechami funkcjonalnymi oraz parametrami powinien odznaczać się w miarę przystający do dzisiejszych czasów generator (zakres częstotliwości, amplitudy, modulacje itp), jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu radioamatora, krótkofalowca?
Pytam , bo chciałbym opracować założenia do takiego generatora i być może pokusić się o realizację projektu w oparciu o takie wytyczne.
Starałem się wcześniej znaleźć tutaj takie informacje ale być może ze względu na nikczemną znajomość tematu nie umiałem wyłowić niezbędnych informacji.


RE: Generator dla KF - parametry? - SQ9RFC - 23-09-2016 9:12

Najbardziej przydatnym "generatorem" wśród moich zabawek jest NWT7 w wersji WitG. Znajdziesz tę wersje tu na forum.


RE: Generator dla KF - parametry? - SP9AWP - 23-09-2016 9:19

Dzięki za informację, już w tak zwanym międzyczasie znalazłem NWT7 - czytam powoli wszelkie informacje jakie tu znajduje i przekonam się czy robić coś samemu od A do Z czy zdecydować się na coś już opracowanego.


RE: Generator dla KF - parametry? - K2KP - 23-09-2016 16:43

Czym sie rozni wersja WitG on normalej jak mozna wiedziec ?

Dzieki
Arek
AC2FC


(23-09-2016 9:12)SQ9RFC napisał(a):  Najbardziej przydatnym "generatorem" wśród moich zabawek jest NWT7 w wersji WitG. Znajdziesz tę wersje tu na forum.



RE: Generator dla KF - parametry? - SQ9RFC - 29-09-2016 17:39

Wersja WitG ma tylko trafko na wyjściu syntezy, nie ma wzmacniacza. Na ostatnim Burzeninie mierzyliśmy widmo. Śladowe Harmoniczne. A moc sygnału wystarczająca.


RE: Generator dla KF - parametry? - KLIMA - 29-09-2016 20:31

A można gdzieś zobaczyć dokumentację i pliki?