HomeMade
Analizator EU1KY - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Pomiary antenowe (/forum-52.html)
+--- Wątek: Analizator EU1KY (/thread-2747.html)



RE: Analizator EU1KY - HA3HZ - 23-08-2019 21:51

(23-08-2019 20:54)EC4AGT napisał(a):  Zworki zasilania na EU1KY ustawiasz wg opisu w podanym przez Pawła pdfie (nie mają one nic wspólnego z samym interface USB a jedynie ze sposobem zasilania discovery).
The pdf provided by Pawel has a lot to do with power.
Especially when there is no power supply other than USB. This is when the PSU selector plays a role.
The rest is correct.

Plik pdf dostarczony przez Pawła ma wiele wspólnego z mocą.
Zwłaszcza, gdy nie ma innego źródła zasilania niż USB. To wtedy selektor zasilacza odgrywa rolę.
Reszta jest poprawna.


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 25-08-2019 2:17

Witam
Dalej nie działa i dałem sobie spokój. Może za jakiś czas spróbuję na nowo. Po prostu teraz nie wiem co robić.
Dziękuję bardzo wszystkim za cierpliwość i za pomoc


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 01-09-2019 22:05

Witam

Wracam do tematu analizatora , dokładnie do tematu zegara. Co należny zastosować , baterie czy akumulatorek ? Pytam , bo spotkałem się , ze byl stosowany akumlatorek LIR2030 albo bateria CR2032

Modul zasilacza jest taki

[attachment=15450]


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 01-09-2019 22:50

Witaj,

Wojtku, zaglądnąć musisz do manuala tego modułu. Na pierwszy rzut oka na zamieszczone zdjęcie to wydaje się, że akumulatorek.


RE: Analizator EU1KY - SO6R - 02-09-2019 10:35

Używam modułu o tym oznaczeniu (ZS-042) z CR2032.


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 02-09-2019 12:07

Mój też ma taki sam numer tj ZS - 042


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 02-09-2019 12:42

Witam,

Przy używaniu baterii CR, bezpiecznie jest usunąć diodę 1N4148 lub rezystor, który jest w szeregu z diodą na płytce modułu.
Jeżeli tego się nie zrobi i na dodatek moduł zasili napięciem 5V, bateria CR po pewnym czasie się rozedmie i w najgorszym wypadku wybuchnie.


RE: Analizator EU1KY - SO6R - 02-09-2019 18:14

Słuszna uwaga Pawła aby wylutować jeden z tych elementów. Przy zasilaniu modułu z 3.3V problem też może wystąpić przy rozładowaniu baterii i po przekroczeniu napięcia przewodzenia diody ale z drugiej strony w miare zużycia baterii nastąpi ograniczenie prądu "doładowania" ze względu na wzrost oporu wewnętrzego ogniwa to może wybuchu nie będzie...?

Dla zasady i bezpieczeństwa lepiej rozłączyć diode albo rezystor przy stosowaniu baterii CR bez względu na napięcie zasilające moduł i tak zrobię u siebie. Dzięki.


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 02-09-2019 19:44

I co zrobić jeśli zastosuje akumlatorek LIR2030?


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 02-09-2019 20:52

Witam,

Jakiś czas temu tu na forum, w jednym z tematów wywiązała się dyskusja na temat stosowania akumulatorków lub mechanizmów doładowujących akumulatorki / baterie przy takich układach zegarkowych Wszystko wyjaśnił Sławek SP9BSL.

Osobiście nie widzę żadnego sensu stosowania w podtrzymaniu zasilania takich układów zegarowych akumulatorków, bo i po co.
Szybki rzut do PDF-a zastosowanego układu rozjaśni wszelkie watpliwosci.
Z mojej strony podpowiem, że prąd pobierany z bateryjki przy zasilaniu układu Vcc=0V i nieaktywnej magistrali i2c ( typowe podtrzymanie pracy zegara bez napięcia zasilającego ) to średnio 850 nA. Łatwo można obliczyć sobie na ile czasu wystarczy taka bateryjka CR.