HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 15-10-2016 10:44

Szanowni koledzy zainteresowani budową Husarka DSP. Zgodnie z zapowiedzią i planami rozbudowy transceivera istnieje potrzeba zmiany płytki adaptera. Jednocześnie został zmieniony i poprawiony soft. Usunięte zostały drobne błędy , oraz „wymieniony” filtr 100 Hz. Według moich pomiarów wierzchołek jego jest teraz płaski.. Mam nadzieję, że zweryfikujecie i ocenicie wprowadzoną zmianę. Zmian dokonam w #9 gdzie jest cała dokumentacja. A do tego postu przeniosłem poprzednią dokumentację płytki adaptera.

Przy budowie urządzenia proszę się opierać na schemacie ideowym. Rezystory nie muszą być precyzyjne. Ja dobierałem je parami z 5% zestawów. Ważne aby były jednakowe parami tak aby tory I i Q miały równe wzmocnienia. I ja przedstawiam moją płytkę radiową pracującą w modelu Husarka DSP.
Pozdrawiam , Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SP9FKP - 15-10-2016 11:29

Sprawdziłem nową wersję softu i stwierdzam, że zmiana poszła w dobrą stronę. Rzeczywiście wąski filtr telegraficzny "brzmi" znacznie lepiej (no dobrze, bardzo dobrze ;-)). Należy zwrócić uwagę na fakt, że uległa zmianie "pinologia" procesora na płytce interfejsu i trzeba wykonać stosowne przeróbki w dotychczas użytkowanej.


RE: HUSAREK DSP - SP9SNC - 15-10-2016 11:30

Dzień dobry. Janusz, czy część radiowa którą pokazałeś jest docelowa, czy również będą zmiany? Vy 73 Piotr


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 15-10-2016 11:47

Witaj Piotrze. Nie ma planów zmiany części radiowej. Ale jeśli koledzy w trakcie uruchamiania zaproponują lepsze rozwiązania to czemu nie ? Przykładem są wykonane dokładne pomiary filtrów przez kolegę Mirka. Wykazał, że źle pracuje filtr 100 Hz. Został on już poprawiony. Taka pomoc jest niezbędna. Pozdrawiam, Janusz


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 15-10-2016 14:30

Dzięki Janusz. O to chodziło - płytka już się trawi.


RE: HUSAREK DSP - SP9SNC - 15-10-2016 17:43

Przy wyjściu sygnałów z modułu STM czwarty pin od SCL tak w 4 jak i 5 wersji adaptera jest ignorowany jeżeli chodzi o połączenie, mimo że jest to ta sama masa co po przeciwnej stronie. Jaki jest powód nie łączenia mas w tym punkcie?


RE: HUSAREK DSP - SP9FKP - 15-10-2016 17:55

To są dwie różne masy, chodzi o separację galwaniczną.


RE: HUSAREK DSP - SP9SNC - 15-10-2016 18:55

Dzięki, czekam od wtorku na moduł STM i nie mam jak fizyczne przemierzyć. Może powinienem wcześniej spojrzeć na schemat, a nie opierać się na pomiarze arduino uno Wink
...

A1 A2 A3 adaptera V5 wiadomo jakie będzie miało zastosowanie?


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 15-10-2016 19:11

To są wejścia przetwornika AC. Jak je wykorzystamy to czas pokaże.


RE: HUSAREK DSP - SP9SNC - 15-10-2016 19:31

Janusz, wiem że to nie "koncert życzeń", ale w nawiązaniu do Husarka analoga można by wykorzystać doskonałe BPF i LPF, gdzie LPF ma pomiar SWR i wyjście na dwie anteny. I chyba TRX byłby wtedy kompletny.