HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP4BK - 17-01-2017 13:43

(17-01-2017 11:23)SP5CGI napisał(a):  Było to dość dawno , ale najprawdopodobniej były to drukarki EPSON i wczesna HP.

A pamiętasz czy były to atramenty czy też może igłówki?


RE: HUSAREK DSP - SP5CGI - 17-01-2017 14:31

EPSON na pewno atramentowa.


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 17-01-2017 20:05

Otrzymałem od Tomasza nowy program 17012017_A do Husarka DSP, który zamieściłem w poście #9 tego wątku. Poprawione zostało ustawianie prędkości kluczowania „WPM”, współpraca z enkoderem mechanicznym, dodana możliwość podziału jego kroku przez 4 oraz usunięty adres PCF8574, który budził wątpliwości niektórych kolegów. Pozdrawiam budujących i sympatyków tej konstrukcji, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SPO3O2OL - 17-01-2017 21:47

Przeprowadziłem właśnie test nowego softu o numerze 17012017_A.Nie wiem czego dotyczyła zmiana z ustawieniami WPM,ale mnie najbardziej interesowała obsługa enkoderów.Na razie test odbył się na enkoderze Panasonica 24imp/obr,ten tańszy impulsator o którym pisałem wcześniej też przetestuję.Zarówno w prawo jak i w lewo na Panasonicu jest doskonale.Regulacja jest płynna,bez niekontrolowanej zmiany impulsów.Jeśli w meni SSB ustawię 1 to zawsze zmiana na danym kroku powoduje zmianę tylko o jeden impuls.Nie ważne przy tym jak kręcę gałą.Teraz w lewo jest tak samo dobrze jak w prawo.Kompletnie nie przeszkadza też grzechotka,wręcz w/g mnie pomaga w obsłudze,bo impulsy są też wyczuwalne dłonią a nie tylko wizualnie na LCD.Rozumiem jednak,że ktoś inny będzie wolał enkoder bez grzechotki i wcale mnie to nie dziwi.Najważniejsze,że soft działa teraz poprawnie.Dziękuję Janusz SP5BMP za umieszczenie nowego softu.Koledze Tomaszowi serdecznie dziękuję za tak szybką reakcję na problem związany z enkoderami i poczynienie odpowiednich kroków.Cieszę się ogromnie,że sterowanie Husarka DSP może teraz odbywać się również przy pomocy tanich,dostępnych impulsatorów mechanicznych.To zapewne przyciągnie do konstrukcji następnych krótkofalowców dłubaczy.Jeszcze raz serdecznie dziękuję.


RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 18-01-2017 8:28

A co z softem B o którym mowa była wcześniej? Nie będzie on dostępny dla wszystkich?


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 18-01-2017 12:11

Przemek skoro go nie ma na forum to znaczy, że nie jest ogólnie dostępny. Trzeba uszanować wolę autora, wejść z nim w kontakt i dowiedzieć się jakie są sposoby uzyskania alternatywnej wersji oprogramowania.


RE: HUSAREK DSP - SP5HBT - 18-01-2017 12:34

Uwaga do postów w sprawie enkoderów.
Już niedługo będę na etapie podłączania enkodera bo zabrałem się za lutowanie części radiowej Husarka DSP. Moduł Disco mam z softem, przetwornica, adapter i generator na SI570 CMOS polutowane.
Wracając do enkoderów to niedawno kupiłem na zagranicznym portalu aukcyjnym zestawy które nazywają się: Photoelectric Speed Sensor Encoder Coded Disc code wheel for Freescale Smart car. Cena 2-3 $ z przesyłką.
Zestawik niewiele droższy od enkodera mechanicznego. Przetwornik zbudowany w oparciu o metalową tarczę wycinaną laserowo ze 100 szczelinami. Do tego ledowy przetwornik z kabelkami do zrobienia enkodera. Na razie sprawdzony na oscyloskopie i w starym odbiorniku Plessey.
Innym żródłem wysokiej jakości enkoderów są trackballe z demobilowych układów
radarowych i naprowadzania pocisków. Również u nas dostępne za grosze a encoder optyczny mechanicznie to cudeńko. A jak się kręci.


RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 18-01-2017 21:22

Bogdan, szanuję wolę autorów i podziwiam ich za to co zrobili, ale według mnie prościej by było jakby napisali że są dwie wersje softu a i b. Ta druga płatna, i jakieś porównanie. Nikt nie będzie miał do nikogo o to pretensji bo się naprawdę napracowali i chwała im za to.
Jedynie co bym zmienił to dla softu B, żeby nie trzeba było wysyłać modułu lub radia tylko na podstawie np. Mac karty sieciowej żeby był generowany klucz. Takie wysłanie niesie za sobą nie tylko podrozenie całej operacji ale także i pewne prawdopodobieństwo uszkodzenia delikatnego sprzętu.....


Ps. Żona zameldowała że Pcb już przyjechały, ale ze mnie przykuli do szpitalnego łóżka dopiero w piątek otworzę paczuszka, pokompletuje i w drogę...


RE: HUSAREK DSP - SP2GNB - 18-01-2017 22:28

Zdrowia życzę...


RE: HUSAREK DSP - SQ2EER - 18-01-2017 22:49

Przemek wracaj do zdrowia bo trza coś polutować na pcb - do Husarka DSP - może Janusz napisał by coś więcej na temat wersji B - szkoda że nie było informacji na początku projektu - chyba że coś przeoczyłem.
pozdrawiam wszystkich Jacek.