HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP6AUO - 17-11-2016 18:26

Zaczynam przygodę z husarkiem dsp.Oba zdjęcia są ok (dotyczy post 167)
Ładnie widać elementy po obu stronach.
Dziękuję Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 17-11-2016 23:09

(17-11-2016 17:39)SP9MZU napisał(a):  Czyli masy generatora i pcb radiowej łączą się przez ekran kabla koncentrycznego ?

Ryszard chodzi o to, że w poprawionej wersji płytki RF (również w tej z DW-Radio) masy modułu (STM32 Disco + adapter) i reszty radia są separowane układem PCF 8574.


RE: HUSAREK DSP - SP9MZU - 18-11-2016 9:09

Mam pierwszą wersję płytki, gdzie PCF ma bezpośrednie połączenie z jej masą.
Układ mam uruchomiony, słucham już na kilku pasmach, niestety, wyraźnie słychać terkotanie, zwłaszcza na wyższych częstotliwościach.
Dzisiaj rozdzielę masę PCF od masy płytki radiowej.
Pozostaje jeszcze sprawa masy VFO; mam na wyjściu transformator dopasowujący, spróbuję nie łączyć uzwojenia wtórnego z masą od strony generatora.
Chociaż mam wrażenie, że problemem jest masa PCF na PCB RF


RE: HUSAREK DSP - SP6AUO - 18-11-2016 9:12

Czy może być PCF8574,czy musi być PCF8574A


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 18-11-2016 9:16

Tak Ryszardzie łączą się. Andrzeju w setupie wybierany jest PCF8574. Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 19-11-2016 16:05

Odpaliłem Husarka i nie wygląda to optymistycznie. Brak reakcji przekaźników na polecenia ATT i Preamp. Stacji też jakoś nie słychać. Wieczorem do sprawdzenia okolice PCF-a, aby stwierdzić, czy idą sygnały SDA i SCL i przejrzę VFO - czy w ogóle pracuje. Na razie muszę iść do pracy - potem będzie ,,ganianie" króliczka.


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 19-11-2016 17:20

Sprawdź czy masz 3,3V na zasilaniu I2C.


RE: HUSAREK DSP - SP6IWQ - 19-11-2016 17:37

Dzisiaj uruchomiłem Husarka DSP. Na razie luzem na biurku i wstępnie jest OK. Ja miałem problem z przekaźnikami TQ2, bo kupiłem dwucewkowe L2. Trzeba uważać przy zamawianiu.
Czy macie Koledzy podobnie jak u mnie, że na pasmach poniżej 10 MHz trzeba włączać USB zamiast LSB ?

Vy 73 de Bogdan
(19-11-2016 17:37)SP6IWQ napisał(a):  Dzisiaj uruchomiłem Husarka DSP. Na razie luzem na biurku i wstępnie jest OK. Ja miałem problem z przekaźnikami TQ2, bo kupiłem dwucewkowe L2. Trzeba uważać przy zamawianiu.
Czy macie Koledzy podobnie jak u mnie, że na pasmach poniżej 10 MHz trzeba włączać USB zamiast LSB ?

Vy 73 de Bogdan

Zamieniłem kanał L z R . Problem nieaktualny


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 19-11-2016 21:24

U mnie totalny odjazd. Napięcie na PCF jest - 3,3V. Żadnych reakcji przekaźników na pstrykanie w ekran ATT, AMP1, AMP2. Na wszystkich wyjściach PCF sterujących tranzystory BSS138 (więc i na ich bramkach) ciągle napięcie 3,09V. VFO nie sprawdzam na razie , bo nie ma sensu. Muszę się uporać ze sterowaniem. Nie mam jednak napięcia na płytce adaptera (między czerwonymi kreskami) i na PCF8574A dopóki nie zewrę masy PCF z masą płytki radiowej. Może coś naplątałem z rozprowadzeniem zasilania? Już nic innego nie przychodzi mi do głowy. Na płytce adaptera jest jakieś złącze napięcia 5V, którego nie użyłem, bo wychodziło mi na to, że to będzie to samo jak podam zasilanie modułu bezpośrednio na złącze zasilania zewnętrznego JP2. Miałem wrażenie, że jest to zbędne krążenie kablami zasilającymi.


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 19-11-2016 21:33

A ustawiłeś w setupie jaki PCF ma być sterowany ? Sprawdź czy Si jest też sterowany, to ważne. Janusz.