HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP5KC - 08-11-2016 19:48

(05-11-2016 17:08)Qmar napisał(a):  W nowym tygodniu, mają być pozostałe elementy do Husarka DSP. czy ktoś wie jakie?

Prawdopodobnie będą to:

-przekaźniki ST-SH-112L do filtrów
-odpowiedniki przekaźnika AZ850-12
-małe dwuotworowe rdzenie ferrytowe na transformatorki i ..... być może coś jeszcze ??

Na pełne szczegółowe informacje trzeba trochę poczekać.

Pozdrawiam wszystkich,

Mirek


RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 09-11-2016 6:51

(08-11-2016 17:48)SP5BMP napisał(a):  Zamieszczam widok elementów na płytce modułu radiowego. (Płytka fabryczna).

Janusz super dzięki za to, już nanoszę na płytkę LAY i pójdzie do produkcji z warstwą opisową.


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 09-11-2016 10:42

Janusz czy przewidujesz możliwość współpracy z transverterami. Można by dodać w menu wyboru pasm opcję TRV1, TRV2, która pozwalałaby wpisać częstotliwość pośrednią transvertera i z którego pasma będzie przemiana. Wtedy na wyświetlaczu byłaby aktualna częstotliwość pracy.
Pozdrawiam Marek


RE: HUSAREK DSP - SP2JQR - 09-11-2016 12:49

to bardzo przydatna funkcja, mnie już pytano o to, choć nie mam z tym projektem nic wspólnego


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 09-11-2016 13:32

Marku, rozmawiałem z Tomkiem na temat przeliczania wyświetlanej częstotliwości. Husarek ten wyświetla 8 cyfr. Rozszerzenie do 9 cyfr wiązałoby się ze sporą przebudową programu. Prawdopodobnie pozostanie 8 cyfr i nie będą wyświetlane setki MHz. Pozdrawiam, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 09-11-2016 13:43

W przypadku pasma 70MHz nie będzie problemu. Podobnie jak w dla pasm LF.
Ważne żeby można ustalić czy pośrednia ma być dodawana czy odejmowana.
A może dla wyższych pasm zrezygnować z ostatniej cyfry?
Pozdrawiam Marek


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 13-11-2016 16:43

Zmontowałem fabryczną płytkę do Husarka. Po podłączeniu okazało się , że brak ścieżki sygnału SCL pomiędzy dwoma gniazdami I2C. Po wykonaniu mostka, układ działa. Pozdrawiam budujących, Janusz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aby uprzedzić pytania. Niektóre zastosowane elementy różnią się ze schematem ideowym. Po prostu miałem te elementy, oraz brak wlutowanego transformatora wzmacniacza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie mogę fotki top1 większej załadować.


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 14-11-2016 8:42

Widzę, że na zasilaniu dałeś tantale a w torach sygnałowych elektrolity. Zastanawiam się nad zastosowaniem kondensatorów bipolarnych w torach audio. Ewentualnie te 1u to może nawet foliowe.
Co o tym myślisz?
Pozdrawiam Marek


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 14-11-2016 9:37

Wszystkie kondensatory mogą być elektrolityczne. Zastosowałem tantale w torach zasilania dlatego , że mnie się one łatwiej lutują. Co do foliowych 1u na wejściu, to można spróbować. Ważne aby te kondensatory nie mikrofonowały jak to robią kondensatory ceramiczne. Zastosowanie kondensatorów bipolarnych nic nie powinno zmienić a nie wiem, czy są w wersji SMD?
Pozdrawiam, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - HMAMATOR - 14-11-2016 13:45

Czy jest jakiś odpowiednik tranzystora NE46134 bo nie mogę go namierzyć nigdzie?
Dziękuję z góry za podpowiedź.
Pozdrawiam