HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP9AWP - 28-10-2016 8:51

Franta zobacz tu http://sp-hm.pl/thread-2795-page-2.html?highlight=husarek+p%C5%82ytki


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 29-10-2016 10:38

Witam!
Mój odbiornik Husarka DSP uruchomiony. Na razie bez pierwszego przedwzmacniacza i bez separacji zasilania. Na czas pierwszego uruchomienia moduł disco zasilany z usb. Pozostałe moduły z zasilacza. Antena delta w/g SP7LA wpięta bezpośrednio w płytkę modułu radiowego.
Pasmo 40m - cw
Pasmo 40m - ssb
Pasmo 20m - ssb
Pozdrawiam Marek


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 29-10-2016 11:13

Gratuluję Marku. Do pełnego uruchomienia zostało jeszcze trochę pracy . Nie masz filtrów wejściowych, słychać zakłócenia z komputera jak i głośnik jest malutki i bez obudowy. Ale odbiornik już pracuje . To ważne. Pozdrawiam, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SQ7HJB - 29-10-2016 14:04

Tak do zrobienia jest jeszcze dużo. Ale już wiem, że nie popełniłem żadnego błędu przy montażu płyty radiowej. Może w ten dłuższy weekend uda mi się odsłuchać sygnał nadajnika. Nie powinno być problemu w odebraniu sygnału z modułu radiowego na odbiorniku kontrolnym. Później separacja zasilania, filtry, PA, obudowa. Muszę pomyśleć jak rozwiązać wyjście sygnału z vfo. Z pewnością zmiana rdzenia. Zastosowałem z materiału 43 ale ten nie pozwoli na pracę w pasmie 50MHz. Silnie tłumi sygnał. Widać to fotkach, które wcześniej umieściłem na forum.
Z pewnością potwierdzam opinię Piotr, że notch i automatyką pracują bardzo dobrze.
Dzięki za udostępnienie materiałów i wszelką pomoc w trakcie uruchamiania.
Pozdrawiam Marek


RE: HUSAREK DSP - SP9SNC - 29-10-2016 14:58

Gratulacje!!
Marek zrób sobie kawałek deski do prototypowania. Będzie łatwiej i bezpieczniej. Powodzenia i wytrwałości.

73 Piotr


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 30-10-2016 17:23

Mam pytanie. W emiterze tranzystora - wzmacniacza w.cz. siedzi element opisany jako 1 zw. Jak to wykonać. Czy to jakiś FB klasyczny, czy na jakimś specjalnym rdzeniu?


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 30-10-2016 20:19

Szanowni koledzy. Dokonałem w dniu wczorajszym kalibracji Smetru. Wskazania poprzednie różniły się ponieważ były wykonane na przypadkowym BPFie. Obecne filtry posiadają bardzo niewielkie tłumienie i stąd wynikła potrzeba korekcji. Korekcja polegała na zamianie 2 szt. rezystorów. Są one zaznaczone na schemacie kolorem czerwonym. Zamieszczam wskazania na wyświetlaczu dla wartości:
Bez sygnału, na wejściu 50 om.
S3
S5
S7
S9
S9+20dB.
Jako źródło sygnału wykorzystałem generator Rhode & Schwarz typ SMK.

PS. Kolego Bogdanie, transformator posiada 3 uzwojenia.

Pozdrawiam, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SP6RLH - 01-11-2016 20:10

Witam.
Od samego początku przeglądam watek z budowy Hesarka DSP.
Mam pytanie w #66 była wzmianka odnośnie zamówienia płytek PCB w firmie ale nie ma wzmianki o dystrybucji tych płytek.
No właśnie czy ktoś ma taka wiedzę jak będą te płytki dostępne.
Pozdrawiam 73!
Jarek de sp6rlh


RE: HUSAREK DSP - SP9AWP - 01-11-2016 20:23

(01-11-2016 20:10)SP6RLH napisał(a):  Mam pytanie w #66 była wzmianka odnośnie zamówienia płytek PCB w firmie ale nie ma wzmianki o dystrybucji tych płytek.
tu jest odpowiedź http://sp-hm.pl/thread-2795-post-30791.html#pid30791


RE: HUSAREK DSP - SP6RLH - 01-11-2016 21:30

Ok ... dzięki za info.