HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 04-01-2018 14:25

No tak, GND z 3v3 zamieniłem ale opisów już nie.... Poprawione.


RE: HUSAREK DSP - SQ3AUP - 04-01-2018 17:39

Witam.
Jak już są poprawiane płytki HUSARKA DSP to można poprawić płytkę antenową - zamiast złącz CRIMP 2 pin dla sygnałów w.cz. zastosować złącza SMA. Dla mocy 20W wystarczą a jak ktoś będzie lutował koncentryk bezpośrednio to i tak zalutuje. CRIMP dla w.cz. trochę niefachowo.
Darek


RE: HUSAREK DSP - SP8UFT - 04-01-2018 18:25

..... i jeszcze jak by dołożyć do tej płytki przekaźnik żeby było dwa gniazda antenowe...


RE: HUSAREK DSP - K2KP - 04-01-2018 18:49

Przemek
Ja rowniez pisze sie na plytke PA i plytke sterownania zewnetrznego PA. Po jednej sztuce.

Dzieki
Arek
K2KP


RE: HUSAREK DSP - SP9KN - 04-01-2018 23:50

Nie mogę ingerować w płytkę autora. Mam tylko zgodę na wykonanie płytek.
Jeśli będzie udostępniona płytka z dodatkowymi elementami oczywiście taką zamówię.
PANOWIE!! Zamówienia na priv, proszę żadnej komercji co zamulamy wątek.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 05-01-2018 11:55

(04-01-2018 18:25)SP8UFT napisał(a):  ..... i jeszcze jak by dołożyć do tej płytki przekaźnik żeby było dwa gniazda antenowe...

Tomku za chwilę się okaże, że nie skończymy tego radia, bo po wprowadzeniu 2 przekaźników będzie potrzebna kolejna modyfikacja softu - w obecnym nie ma możliwości sterowania dwoma przekaźnikami. Ja specjalnie wyrzuciłem przekaźnik, aby dostosować płytkę do aktualnego oprogramowania.
(04-01-2018 17:39)SQ3AUP napisał(a):  Witam.
Jak już są poprawiane płytki HUSARKA DSP to można poprawić płytkę antenową - zamiast złącz CRIMP 2 pin dla sygnałów w.cz. zastosować złącza SMA. Dla mocy 20W wystarczą a jak ktoś będzie lutował koncentryk bezpośrednio to i tak zalutuje. CRIMP dla w.cz. trochę niefachowo.
Darek

Darku to moje 3 radio, w którym zamiast gniazd i wtyków SMA stosuję CRIMP lub Goldpin (kiedyś pokazałem to na fotce w wątku Husarka analogowego). Wiem, że to może nie do końca profesjonalne, ale przy tych częstotliwościach i mocach naprawdę nic się nie dzieje złego, a mnie chodziło o to, że istotnie maleje koszt wykonania radia. W Husarku DSP może nie ma tak wielkiego problemu, ale budując Husarka analogowego stwierdziłem, że na złącza SMA + zaciskarka wydam ok. 200 zł. Trzeba przyznać, że jest to kawałek grosza - dlatego podjąłem decyzję o innym rozwiązaniu. Na płytkach fabrycznych było już miejsce na gniazda SMA, ale w tych miejscach zastosowałem dla sygnałów w.cz (oprócz sygnału z generatora SI-570) złącza goldpinowe. Projekt płytki antenowej jest dostępny - jeśli ktoś uzna, że musi mieć w tym miejscu SMA to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to uwzględnić.


RE: HUSAREK DSP - SP8UFT - 05-01-2018 13:31

Bogdan.... chodzi mi o to żeby ta płytka była podobna do tej z analogowego Husarka. Przecież nie trzeba tego sterować z softu wystarczy wstawić "guzik" na płycie czołowej i po sprawie. Przynajmniej tak to widzę.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 05-01-2018 16:10

Tomek jest wyjście z sytuacji. Robisz płytkę z analogowej wersji Husarka i już. Moim zdaniem nie ma sensu ,,ukwiecać" przełącznikami płyty czołowej radia.


RE: HUSAREK DSP - SQ2RPK - 06-01-2018 13:36

Mam pytanie odnośnie PA ze sterowaniem mocą za pomocą diod PIN. Który to projekt, bo już się pogubiłem?


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 06-01-2018 14:21

W poprzednim analogowym Husarku na płytce PA była regulacja mocy wyjściowej za pomocą diod PIN. Proponuję wykorzystać tą płytkę ale z pominięciem w/w regulacji.
Pozdrawiam,, Janusz.