HomeMade
HUSAREK DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK DSP (/thread-2745.html)



RE: HUSAREK DSP - SP9FKP - 16-10-2016 19:05

Ale jesteśmy już o jedną dużą modyfikację i 40 postów dalej. Tak było do przeróbki, teraz obowiązuje pin D5 Arduino czyli szpilka 6 CN4.


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 16-10-2016 19:07

Popatrz Bogdanie na LAY płytki adaptera_V5 . Przy odbiorze SSB pin PTT ma być na masie. Proponuję zmontuj tą płytkę i wszystko będzie działać.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 16-10-2016 20:25

Ok. Dzięki Piotrze i Januszu. Cieszę się, że się wreszcie wyjaśniła ta kwestia.


RE: HUSAREK DSP - SP7ROH - 16-10-2016 20:39

Witam

Za zgodą Janusza SP5BMP, przedstawiam moją wersję dokumentacji Husarka DSP wykonaną w Protelu99SE.

Pierwszy plik (pdf) to schemat blokowo-montażowy, może być pomocny w zrozumieniu działania urządzenia oraz pomocny przy łączeniu poszczególnych płytek.
Archiwa zawierają schemat, warstwy górną i dolną PCB, warstwy opisowe i spis elementów poszczególnych modułów.
Filtry BPF i LPF są dla wersji 4 pasmowej jak w oryginale.

Poniżej przykład wykonania płytki modułu RF metodą fotochemiczną.
[attachment=11623]

Pozdrawiam

Maciek
SP7ROH
-=-


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 17-10-2016 8:12

Maćku wiem, że głupota, ale na płycie RF (bottom) napis HUSREK RF - można poprawić i dodać literkę A. Ogólnie pełen szacun za robotę. Bardzo podobają mi się złącza ARK do mocowania przewodów w płytce przetwornicy. Pomimo tego, że już ją ,,popełniłem" to chyba skuszę się jeszcze raz na Twoją wersję.


RE: HUSAREK DSP - SP9FKP - 17-10-2016 8:45

Jestem pod wrażeniem, piękny schemat blokowy. Brakuje mi tylko symbolu masy ogólnej EARTH przy gnieździe zasilania.


RE: HUSAREK DSP - SP5BMP - 17-10-2016 8:47

Maćku, wielkie dzięki za opracowanie. Na pewno będzie pomocne dla wielu kolegów. Pozdrawiam, Janusz.


RE: HUSAREK DSP - SP7ROH - 17-10-2016 16:47

(17-10-2016 8:12)SP4LVC napisał(a):  Maćku wiem, że głupota, ale na płycie RF (bottom) napis HUSREK RF - można poprawić i dodać literkę A.

Ło jejku, ale wtopa. Po 10 razy sprawdzałem inne rzeczy, a tu na wierzchu taki błąd. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Literkę "A" już dodałem, ale poprawek nie mogę zamieścić na Forum, bo z jakiegoś powodu nie mam
możliwości edycji posta. Wysłałem zapytanie do admina, ale na razie brak odpowiedzi...

EDIT:
Archiwum z poprawionymi plikami zamieszczam tutaj, a moderatora proszę o przeniesienie (i podmianę) go do Postu: #94


RE: HUSAREK DSP - SQ2EER - 17-10-2016 17:23

Witam - Maćku a czy przewidujesz filtry na 9 pasm.
pozdrawiam wszystkich Jacek.


RE: HUSAREK DSP - SP4LVC - 18-10-2016 12:02

Panowie zacząłem sobie składać płytkę adaptera i w trakcie roboty wynikła pewna komplikacja. Po wlutowaniu goldpinów w sposób pokazany na zdjęciach nie mogę włożyć adaptera w gniazdo modułu. Aby wszystko pasowało płytka adaptera musi być skierowana stroną druku do modułu, a w tym układzie mam szpilki goldpinów po jej drugiej stronie. Lutować odwrotnie? Trochę to upierdliwe do realizacji i mało estetyczne. Macie jakiś patent? Można też podgrzać szpilki lutownicą i powypychać, aby wystawały we właściwy sposób.