HomeMade
Burzenin - nieoficjalnie. - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: O Grupie HM (/forum-26.html)
+--- Wątek: Burzenin - nieoficjalnie. (/thread-2714.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - SQ9RFC - 15-09-2022 19:05

Maciek... to se ne wrati. Twoje Burzeniny były nie do pobicia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!

Program ... co mam nie napisać, napiszę - ale spece z HS już za to, że programuję w archaicznym Pascal Embarcadero Delphi mnie obsmarowali, to chyba lepiej (nowocześniej) potrafią to zrobić niż łysawy staruszek z minionej epoki. Recepcji nie będzie potrzeba jeśli bilet wstępu będzie w postaci kodu QR Portier dostanie na telefon apkę do kontroli kodów ... albo jakiś system zbliżeniowy ... do ogarnięcia. Nie wiem jak wyglądała w tym roku walka z osobami które chciały wejść w sobotę "na sępa" Ostro było na bramie ?

Termin nie powinien kolidować z PGA albo z innymi zawodami. Sztorce w piątkowy wieczór z Burzenina to nawet są fajna zabawa ... jeśli ekipa dociśnie, dojedzie na czas i rozwiesi anteny. Trzeba załatwić z ośrodkiem aby impreza mogła się zacząć w piątek o świcie - poprzednio przyjechaliśmy w czwartek. Był czas na wszystko.

Obiad tu nie ma co głosować - ja byłem głodny.

TDM ... fakt zapomniałem, mamy wojnę.

Czego mi najbardziej brakowało na zlocie technicznym. Techniki. Nikt nie pokazywał tego co dłubie, a że dłubiemy to wiedzą wszyscy. Jedynie Karol przywiózł radio przez siebie zrobione - czy ktoś jeszcze ?

Marzy mi sie Burzenin taki jak kilka - kilkanaście lat temu - wielka sala , na sali mnóstwo stolików, na stolikach konstrukcje HM, co kto miał, za stolikiem człowiek - czego to ja się nie naoglądałem i nie nasłuchałem. Brakuje mi tego. co tam teraz grupa sp-hm wałkuje ? Wolfa? Był na spotkaniu "technicznym"?

Czy są chętni na prawdziwe spotkanie grupy HM ? chętnie poświęcę mój czas, energię na spełnienie moich marzeń.


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - SP6LTP - 15-09-2022 21:09

(15-09-2022 19:05)SQ9RFC napisał(a):  Brakuje mi tego. co tam teraz grupa sp-hm wałkuje ? Wolfa? Był na spotkaniu "technicznym"?

Mój Wolf był na spotkaniu wystawiony obok prac PUK. Wszyscy go oglądali i robili zdjęcia. Łukasz nawet mi udostępnił swoja antenę i można było posłuchać. Dziwne ,że go nie zauważyłeś...


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - SP7GRV - 16-09-2022 17:27

Byłem , widziałem i nawet słuchałem , piękne radio , gratulacje moje.


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - MOSFET - 21-09-2022 15:58

Może rzeczywiście zlot SP-HM... np. w terminie kolizyjnym z Łosiem? Big Grin
Spotkanie twardogłowych nerdów nawijających cewki i dmuchających balony na audiony? Nocne rozmowy o tym czy CHA-250 działa jak cyrkulator z terminacją czy jednak jak zwykły chamski tłumik... Mogłoby być ciekawe.


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - SQ9RFC - 21-09-2022 20:43

Dokładnie tak - po co komu wykłady o oczywistych oczywistościach o których można poczytać w necie. Liczy się urządzenie które można dotknąć i posłuchać. Niekoniecznie pracujące idealnie. Ja myślę że czerwcowy termin by był dobry - nie koligujący z innymi spotkaniami i zawodami krótkofalarskimi.


RE: Burzenin - nieoficjalnie. - MOSFET - 05-10-2022 20:05

(21-09-2022 20:43)SQ9RFC napisał(a):  Dokładnie tak - po co komu wykłady o oczywistych oczywistościach o których można poczytać w necie. Liczy się urządzenie które można dotknąć i posłuchać. Niekoniecznie pracujące idealnie. Ja myślę że czerwcowy termin by był dobry - nie koligujący z innymi spotkaniami i zawodami krótkofalarskimi.

I tak i nie. Niby ta wiedza "gdzieś" jest, ale jak mówił na swoim wystąpieniu kolega z Krakowskiego Haker-Space'a, największą wartość ma dzisiaj usystematyzowanie tej wiedzy w przejrzystej, zwięzłej formie i wskazanie dobry źródeł przyszłego rozwoju. Można sobie wyobrazić wykłady na tematy niedostępne w Sieci. Np. mroczna strona Manczarskiego (ezoteryka i telepaty Smile Konstruowanie jest bardzo OK, ale jak to mawiał pewien druciarz z mojej szacownej polibudy "Nie ma nic bardziej praktycznego od dobrej teorii". Że pozwolę sobie wrócić do tej nieszczęsnej CHA-250. W "necie" tego nie znalazłem, ale dopiero gadając z kumplem doszliśmy do wniosku, że to może działać jak cyrkulator z terminatorem. Przepraszam za tą dygresję, ale nie zgodzę się, że wykłady są bezwartościowe.