HomeMade
Skrzynka antenowa wg. SO3ALG - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Skrzynki antenowe i przełączniki (/forum-50.html)
+--- Wątek: Skrzynka antenowa wg. SO3ALG (/thread-2616.html)



Skrzynka antenowa wg. SO3ALG - SO3ALG - 25-03-2016 15:05

Witajcie koledzy.

Po długiej przerwie powracam z wykonaną własnoręcznie skrzynką antenową.
Skrzynka antenowa jest zdolna przenieść 100W!(sprawdzałem).
Na kartce papieru wypisałem następujące pasma na jakich można uzyskać SWR bliski 1.0 - sprawdzone według wbudowanego w mój TRX miernika SWR.

Proszę wypowiedzcie się na temat wykonania, sugestie i konstruktywna krytyka mile widziane Wink

P.S. Radosnych i spokojnie spędzonych Świąt Wielkanocnych.


RE: Skrzynka antenowa wg. SO3ALG - SQ9JXT - 25-03-2016 19:55

Gratuluję, od czegoś w końcu trzeba zacząć. Jednak rzuca się od razu, że budowałeś ją w pośpiechu, stąd jest jak jest. Warto się uczyć od razu robić porządnie i bez pośpiechu - lepiej wykonać jedną konstrukcję na rok ale porządnie niż dziesięć ale byle jak. Należałoby poprawć montaż, lutowania, wydrukować porządne opisy (da się to zrobić nawet w Paint'cie albo w Open officie) i już będzie w miarę Smile
Pozdrawiam!


RE: Skrzynka antenowa wg. SO3ALG - SQ3PJV - 25-03-2016 21:14

Każda konstrukcja w użytkowaniu się sprawdza, a to nie tu i nie tak. Skrzynki nawet fabryczne mają jeden słaby punkt każde połączenia i luty i raz jeszcze luty. Lutowanie na styk to za słabo nawet dla 5W mocy.
Pozdrawiam.


RE: Skrzynka antenowa wg. SO3ALG - SP9MRN - 26-03-2016 4:37

Niko - kurs Lutowania lub/i dobra lutownica. Wbrew pozorom lutowanie wymaga praktyki i wcale nie jest takie proste. poćwicz. ;-)
Generalnie - szacun - działa.
Popraw, bo szkoda by było, żeby przestała.
I popraw opisy, bo po poprawieniu lutów będziesz miał przyzwoitą skrzynkę, która będzie warta przyzwoitego wyglądu. ;-)

Gałki z oscyloskopu ;-) zapewnie c1-94. ;-)

MAc