HomeMade
Witam - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: Dział prezentacji użytkowników Forum (/forum-83.html)
+--- Wątek: Witam (/thread-2562.html)



Witam - SP5MNO - 06-02-2016 17:36

Witam wszystkich kolegów. Na forum jestem już od jakiegoś czasu ale widocznie zdziczałem bo nie wpadłem na ten prosty pomysł że wypadało by się przywitać.
Mam na imię Piotr jestem z Warszawy, mój stary znak to SP5MNO. Piszę stary bo licencję posiadam od 1980 ale ostatnio byłem nieaktywny, teraz po latach wracam i staram się o odzyskanie znaku. Ale jak tu wrócić jak oprócz lutownicy i miernika uniwersalnego niewiele zostało. Mam do nadrobienia sporo wiedzy (montaż smd, programowanie) a wiek do nauki już nie ten. Ale od czego jest huraa optymizm. Na początek montuję bazę pomiarową w postaci NWT7 ( bo taką dostałem płytkę od kolegi), miernik uniwersalny FLCU potem zobaczę co będzie potrzebne. Ze sprzętu łączności wygrzebałem z piwnicy na 2m FDK Multi 700, może dokupię jakiegoś ręcznego chińczyka a na kf padło na Pilgrima w wersji przewlekanej. Płyta główna prawie zmontowana, synteza Oleg 9 prawie też, filtry wejściowe gotowe od DW_radio zostaje tylko nieszczęsna antena która w Warszawskim blokowisku jest najtrudniejszym elementem do wykonania. Ale myślę że koledzy podpowiedzą jakieś rozsądne rozwiązanie i już niedługo usłyszymy się przez radio.