HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 12-02-2016 2:17

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - Toral - 12-02-2016 10:44

Oczywiście miałem na myśli USB/ 28MHz/ od 100Hz do 2700 Hz, bez zalączonego tlumika oraz wzmacniacza/ kalibracja S-metra na 0Smile
U mnie jest -122dBm zaraz po włączeniu. Po minucie - dwóch zmienia się na -120 - -121dBm. To chyba nie najgorzej.
Po podłączeniu Avali jet o już -103dBm. Zastanawiam się czy te AD8676, które kupiłem od Chińczyka mają tyle wspólnego z Analogiem co ten napis na nich? Zrobię jeszcze pomiar samych kodeków oraz rozłączę mieszacz z Avalą.

Z innej beczki... Panowie - jak uruchomić dolny enkoder. Elektrycznie jest połączony ok. Mam go wkładanego w podstawkę także mogę zamieniać miejscami z górnym, a uparł się i nie chce działać. Przycisk owszem za którymś razem zaskakuje, ale to było już kiedyś opisane. Trzeba rezystor podmienić. Ale sam enkoder...hmm. Mam 4 Tulipany wszędzie to samo, więc albo gdzieś w menu się go uruchamia, albo trzeba inną wersję programu wgrać.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 12-02-2016 14:43

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - Toral - 12-02-2016 23:16

Arturze, wszystko pomierzyłem i jest ok. Nie ma zwarć, połączenia między nóżkami procesora, a ścieżkami są. Rezystancja jest duża miedzy zewnętrznymi wyprowadzeniami a masą. Enkodery mogę zamieniać miejscami. Ten sam enkoder, który działa na górze, na dole przestaje. Dzieje się tak we wszystkich 4 egzemplarzach - dziwne Sad Wgranie świeższego oprogramowania niż te ze strony SP3OSJ nic nie dało.

Mam jeszcze taką prośbę do Ciebie Arturze jak i do kolegów. Sprawdźcie jaki jest poziom szumów i różnicę po odłączeniu przewodu między DDS, a mieszaczem. Gniazdo antenowe w "powietrzu" (oczywiście: USB/ 28MHz/ od 100Hz do 2700 Hz, bez załączonego tłumika oraz wzmacniacza/ kalibracja S-metra na 0).
U mnie jest przed odłączeniem -103dBm, a po odłączeniu -115dBm. Czyli, że mieszacz + Avala podnosi szum o 12dB??? Ciekawe jak jest u Was?

ps. Sprawdziłem jak się ma poziom sygnału wskazywany przez tulipana do rzeczywistości. W tym celu podłączyłem TRX do testera radiokomunikacyjnego. następnie skalibrowałem S-Meter na 9S/-73dBm i zacząłem podawać rożne poziomy sygnału z generatora. Od -105 do -20dBm (czyli do przesterowania odbiornika) poziom pokazywany na wyświetlaczu Tulipana zgadzał się co do dBm-a. Szczerze mówiąc takiego radia jeszcze nie widziałem Smile


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 13-02-2016 1:00

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 13-02-2016 7:13

Kalibracja s-metra w menu -20,na ekranie S=1,wyłączona antena,wyłączony ATT na ekranie jest -119 dB.Po odłączeniu sygnału DDs jest -119 dB.Po odłączeniu +12Rx do Awali na ekranie rośnie do - 147 dB.
Dodam,że mam zastosowany w mieszaczu 74LVC4066.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP2GNB - 13-02-2016 9:33

(13-02-2016 7:13)SP6AUO napisał(a):  Dodam,że mam zastosowany w mieszaczu 74LVC4066.

Źródełko na 2 szt? Farnell nie ma...


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - Toral - 13-02-2016 18:47

Dzięki za info. Andrzeju. Wychodzi na to, że odłączenia DDs-a nie wpływa u Ciebie na poziom szumów. Tak jakby mieszacz ich w ogóle nie wnosił. Ciekawe jak u innych kolegów?

Arturze, wszystko pomierzone. Elektrycznie jest ok. Przy włączonych płytkach zmierzyłem napięcia na gnieździe enkodera we wszystkich 4 egzemplarzach. Na jednym z wyprowadzeń jest 3,2V, a na drugim jakieś miliwolty. Na górnym gnieździe enkodera na obydwu wyprowadzeniach jest 3,2V i tak jest prawidłowo. Pomyślałem, że wewnątrz procesora jedna nóżka nie jest podciągnięta do zasilania przez rezystor, więc postanowiłem to za symulować. Efekt - po wybraniu i zatwierdzeniu wielkości ekranu w menu powitalnym - czarny ekran. Zaczynam podejrzewać, że to sprawa programowa, ale nie samego programu tylko chyba złych ustawień programatora.

Andrzeju, sprawdziłem poziom szumów z Twoimi ustawieniami:
Kalibracja s-metra w menu -20,na ekranie S=0,wyłączona antena,wyłączony ATT na ekranie jest -124dBm. Po odłączeniu DDS spada na -137dBm. Mieszacz na PO14.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 13-02-2016 18:53

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 13-02-2016 19:19

Toral,sprawdziłem napięcia na enkoderach.Potwierdzam 3,17V na 4 pinach.