HomeMade
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery QRP (/forum-65.html)
+--- Wątek: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF (/thread-2243.html)



RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP5HBT - 13-02-2017 14:07

Mam pytanie do schematu SL6440C.
Zasilanie końcówki Vcc2 przez układ kilku diod jest stosowane w wiekszości aplikacji które można podejżeć w internecine. Może warto w tym fragmęcie układu dać stabilizator 3-końcówkowy? Będzie trochę mniej dziurek lub pól lutowniczych.
Vcc2 to zasilanie bufora wejscia dla oscylatora. Nie wiem czy stabilizator 3-końcókowy będzie miał negatywny wpływ na jakieś parametry dynamiczne.
Wydaje się, że chyba nie.

73, Mietek


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 14-02-2017 10:06

Schemat jest wstępny. Szczegóły są w trakcie rozpracowywania. Zasilanie będzie z 12V, Vcc2 będzie z stabilizatora 8V, są takie aplikacje. Wersję testową mieszacza przedstawie do końca tygodnia.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 15-02-2017 14:11

Witam wszystkich Szanownych Kolegów Plessey`owców i niemniej Szanownych Kibiców,

Gdyby ktoś z Kolegów chciał się włączyć w nasze działania i popełnić layout do mieszacza kolegi Henryka sp2jqr, to będzie na niego czekać ostatnie PCB nowego projektu wzbudnicy Plessey. Gdyby ktoś tylko chciał, to może się ze mną skontaktować w tej sprawie na priv.

Pozdrawiam
Jerzy sp5rzm
Piotrze,

A może pomyśl o zasilaniu napięciem 13,8V. Będziemy mieli wówczas standard?

Pozdrawiam
Jerzy
W każdym bądź razie aby napięcie dochodzące do PCB mieszacza miało taką wartość.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 15-02-2017 18:18

Tu Piotr, odpowiadam na apel skierowany do mnie :-)
Oczywiście mam na uwadze zasilanie TRX 13,8V, będą na płytce stabilizatory 12V i 8 V do zasilania układu(ów) SL6440.
Koncepcja mieszacza w głowie jest, teraz czekam na przesyłkę, próby ruchowe, konsultacja społeczna i będzie gotowy schemat mieszacza.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 17-02-2017 0:47

Z tym napięciem chodzi o to, by przy zamianie mieszacza na inny mieć trochę więcej napięcia. Konkretnie mam na myśli wersję diodową ze wzmacniaczem do LO na 2N5109. Jest to wersja nieżyjącego już Kolegi Kaniuka.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 10-03-2017 15:04

Szanowni Koledzy,

Ponieważ stałem się "ulubieńcem" Admina, to informuję, że niebawem założę swoją własną stronę dla wszystkich chętnych. Koledzy, którzy chcą się ze mną kontaktować proszeni są o wysyłanie wiadomości na : sp5rzm@onet.eu

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy SP5RZM
Szanowni Koledzy,

Zgodnie z tym co wcześniej zapowiadałem podaję adres nowej strony, na której bez sztywnego formalizmu można dyskutować na wszystkie radiowe tematy . Zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy sp5rzm

http://plessey-hm-group.radiowo.vdl.pl/index.php


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 11-03-2017 21:52

Adres nowego forum osób zainteresowanych nową płytką Plessey'a, w krótszej formie:

plessey-hm-group.sp-radio.eu

Dziękuję za dotychczasowy kontakt na forum sp-hm.

W związku z licznymi pytaniami, aktualnie na transceiveach wg. naszego projektu pierwszej wersji Plesseya pracuje kilka stacji na pasmach, gównie 80m.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 27-10-2018 17:09

W związku z licznymi pytaniami, aktualnie (jesień 2018) na transceiveach wg. naszego projektu pierwszej wersji Plesseya pracuje kilka stacji na pasmach, gównie 80m.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 12-01-2020 10:41

[attachment=15822]


Informacje o nowszych wersjach wzbudnicy "Plessey" można uzyskać u Piotra sp9lvz, Jacka sp5oxj, Mietka sp5hbt i Jerzego sp5rzm. Zamieszczam layout ostatniej wersji.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - WIESIEK137 - 12-01-2020 13:13

Witam
Nagrzewają się przekaźniki w mieszaczu na SL6440 (chyba 2 wer. Plesseya) zasilane napięciem 12V.
Jakie rozwiązanie wymaga najmniejszej ilości ingerencji w PCB.
Co oznacza (niebieska) kropka na zastosowanych przekaźnikach HI-G-2K-2A ?
Czy nie można zwiększyć wielkość gniazda podłączenia zewnętrznego sygnału BFO do SMa lub SMB?
Pozdr.
Wiesiek
SP9GAY