HomeMade
Chińskie NWT - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Pomiarowa (/forum-54.html)
+--- Dział: Przyrządy pomiarowe (/forum-58.html)
+--- Wątek: Chińskie NWT (/thread-2122.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Chińskie NWT - SP9RQA - 21-02-2017 23:20

Wpisujesz je na tej dolnej belce:
$8F 0X $AA FW=1.1 $8f $7f $aa
------ ^^ - tu to nie wiem o co chodzi
i naciskasz Send w tej samej linijce.
Ale chyba musisz jeszcze raz do niego napisać i wyjaśnić dokładnie
to 0X.


RE: Chińskie NWT - bolanren - 22-02-2017 9:11

Witaj,

Dzisiaj dostałem od BG7TBL taką wskazówkę: 57600bps.., command is 0x8f 0x7f0xaa , select hex code . Już nic nie napisał tym razem o "FW=1.1" . Strasznie oszczędny jest ten Chińczyk. Widocznie działa w/g starej chińskiej zasady , że każde jedno więcej słowo wypowiedziane nas osłabia. Spróbuję wprowadzić tę komendę. Może się uda..

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Jerzy


RE: Chińskie NWT - SP9RQA - 22-02-2017 9:28

(22-02-2017 9:11)bolanren napisał(a):  Witaj,

Dzisiaj dostałem od BG7TBL taką wskazówkę: 57600bps.., command is 0x8f 0x7f0xaa , select hex code . Już nic nie napisał tym razem o "FW=1.1" . Strasznie oszczędny jest ten Chińczyk. Widocznie działa w/g starej chińskiej zasady , że każde jedno więcej słowo wypowiedziane nas osłabia. Spróbuję wprowadzić tę komendę. Może się uda..

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Jerzy

Najlepiej by było jakby przesłał Ci opis protokołu.
No to wyślij:
$8f$7f$aa

i daj znać, czy pomogło.


RE: Chińskie NWT - bolanren - 22-02-2017 12:15

Witaj, mysle,ze on mi tak dawkuje te informacje,bo wlasnie nie chce udostepnic swojego protokolu.On wie dlaczego tak robi,bo sam podebral Niemcowi jego projekt Smile .Wieczorem sprobuje Twojej podpowiedzi.Tradycyjnie dziekuje za zainteresowanie moim problemem i okazywana mi pomoc.Pozdrawiam-Jerzy


RE: Chińskie NWT - SP9RQA - 22-02-2017 12:37

Oryginalny opis protokołu jest tutaj:
http://www.dl4jal.eu/LinNWT_doc_en.pdf

a jakie rozszerzenia on sobie jeszcze wymyślił to już jego tajemnica.


RE: Chińskie NWT - bolanren - 22-02-2017 22:09

A więc jest tak: otwieram terminal, zaznaczyłem prędkość 57600 bps, dalej zaznaczyłem plik hex , kliknąłem połącz i dalej nie wiem co zrobić..Czy mam otworzyć program NWT500 na pulpicie? Na terminalu niczego nie mogę wpisać i domyslam się, że jest on chyba nie aktywny. Jak włączyłem przed chwilą program NWT 500, to automatycznie terminal się rozłączył z informacją, że nie mogę użyć tego portu (1) . Ja wykorzystuję port 1 do komunikacji NWT500 z komputerem. Jakie następne kroki są konieczne? Jakaś zamiana portów?
O`k. Znalazłem tabelkę do wpisywania poleceń ale terminal mi raportuje "error", i że nie można otworzyć tego portu nr.1 ... Jak to poustawiać? Czy jeśli port nr1 ustawiony jest "menedżeże" i tak samo w NWT500, to w terminalu też musi być ten sam port? Nigdy tym się nie zajmowałem, a pewnie dla Was jest to banalna sprawa..Niestety jestem z pokolenia analogowego Sad .


RE: Chińskie NWT - SP9RQA - 23-02-2017 0:27

[attachment=12339]

Nie można uzyskać jednoczesnego dostępu do tego samego portu szeregowego z dwóch różnych programów.
Więc jak masz uruchomiony program do NWT, to terminal już tego portu nie otworzy.
Na zrzucie ekranowym masz wpisane tam gdzie powinieneś wpisać i na końcu po prawej stronie w tej samej linii
masz przycisk Send do wysłania.


RE: Chińskie NWT - bolanren - 23-02-2017 8:53

Witaj,

Dziękuję za instrukcję. Wieczorem spróbuję zrobić jak radzisz. Przy okazji zapytam o to, czy tym poleceniem zmieniam coś w oprogramowaniu w samym procesorze NWT500, czy tylko w komputerze? Czy podczas dokonywania tej operacji przyrząd ma mieć włączone zasilanie?

Przy okazji chciałem pogratulować strony internetowej. Bardzo ciekawe tematy.

Pozdrawiam
Jerzy


RE: Chińskie NWT - SP9RQA - 23-02-2017 8:59

(23-02-2017 8:53)bolanren napisał(a):  Witaj,

Dziękuję za instrukcję. Wieczorem spróbuję zrobić jak radzisz. Przy okazji zapytam o to, czy tym poleceniem zmieniam coś w oprogramowaniu w samym procesorze NWT500, czy tylko w komputerze? Czy podczas dokonywania tej operacji przyrząd ma mieć włączone zasilanie?

Jeszcze raz po kolei.
1. Wybierasz parametry portu szeregowego 57600,8,N,1
2. Robisz Connect na porcie na którym masz zapięty i WŁĄCZONY NWT-500
(w przypadku pozytywnego otwarcia portu napis zmieni się na Disconnect)
3. wpisujesz w tej dolnej linijce to co masz wpisać i naciskasz Send
4. NWT, albo coś odpowie, albo nie, tego nie wiem, ale gdyby odpowiedział to powinno się to pojawić w górnym tym dużym oknie.
5. To polecenie wpływa tylko na NWT.


Powodzenia


RE: Chińskie NWT - bolanren - 23-02-2017 9:37

Dziękuję za instrukcję. Jak wcześniej już napisałem jest to dla mnie całkiem nowa bajka. Któryś z Kolegów wcześniej powiedział, że wszystko zamienia się w cyfrową filozofię Smile .
(23-02-2017 8:59)SP9RQA napisał(a):  
(23-02-2017 8:53)bolanren napisał(a):  Witaj,

Dziękuję za instrukcję. Wieczorem spróbuję zrobić jak radzisz. Przy okazji zapytam o to, czy tym poleceniem zmieniam coś w oprogramowaniu w samym procesorze NWT500, czy tylko w komputerze? Czy podczas dokonywania tej operacji przyrząd ma mieć włączone zasilanie?

Jeszcze raz po kolei.
1. Wybierasz parametry portu szeregowego 57600,8,N,1
2. Robisz Connect na porcie na którym masz zapięty i WŁĄCZONY NWT-500
(w przypadku pozytywnego otwarcia portu napis zmieni się na Disconnect)
3. wpisujesz w tej dolnej linijce to co masz wpisać i naciskasz Send
4. NWT, albo coś odpowie, albo nie, tego nie wiem, ale gdyby odpowiedział to powinno się to pojawić w górnym tym dużym oknie.
5. To polecenie wpływa tylko na NWT.


Powodzenia


(23-02-2017 9:37)bolanren napisał(a):  Dziękuję za instrukcję. Jak wcześniej już napisałem jest to dla mnie całkiem nowa bajka. Któryś z Kolegów wcześniej powiedział, że wszystko zamienia się w cyfrową filozofię Smile .
(23-02-2017 8:59)SP9RQA napisał(a):  
(23-02-2017 8:53)bolanren napisał(a):  Witaj,

Dziękuję za instrukcję. Wieczorem spróbuję zrobić jak radzisz. Przy okazji zapytam o to, czy tym poleceniem zmieniam coś w oprogramowaniu w samym procesorze NWT500, czy tylko w komputerze? Czy podczas dokonywania tej operacji przyrząd ma mieć włączone zasilanie?

Jeszcze raz po kolei.
1. Wybierasz parametry portu szeregowego 57600,8,N,1



2. Robisz Connect na porcie na którym masz zapięty i WŁĄCZONY NWT-500
(w przypadku pozytywnego otwarcia portu napis zmieni się na Disconnect)
3. wpisujesz w tej dolnej linijce to co masz wpisać i naciskasz Send
4. NWT, albo coś odpowie, albo nie, tego nie wiem, ale gdyby odpowiedział to powinno się to pojawić w górnym tym dużym oknie.
5. To polecenie wpływa tylko na NWT.


Powodzenia

Dobry wieczór,
Oto co otrzymałem po wciśnięciu komendy "send" . W działaniu samego przyrządu nic się nie zmieniło. Przekaźniki ciągle się same rozłączają.


Przełączyłem funkcję na VFO i przekaźniki działają. Przełączyłem ponownie w tryb NWT i klapa. Przekaźniki głuche. Włączają się na ułamek sekundy i za chwilę same się wyłączają. Poza tym jest jakaś straszna męka z ustawieniem właściwej f zegara. Chyba Chińczykowi odeślę jego produkt i niech sam to ustawi. Szkoda mi czasu na taką walkę z wiatrakami.