HomeMade
Witam - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: Dział prezentacji użytkowników Forum (/forum-83.html)
+--- Wątek: Witam (/thread-2102.html)



Witam - SQ9RNZ - 04-08-2014 22:40

Najwyższa pora przywitać się i przedstawić. Na imię mam Mirek, QTH Chorzów loc. JO90LH, krótkofalarstwem interesowałem się już jako nastolatek (dzieścia lat temu). Nasłuchiwałem i nadawałem w klubie SP9KMJ w Katowicach Załężu (przy Hucie Baildon) dzisiaj nie ma już ani tego klubu, ani huty... Potem była długa przerwa: studia na "Polibudzie" w Gliwicach, rodzina, praca etc. Na "stare lata", postanowiłem jednak wrócić do starego , zapomnianego nieco hobby. W listopadzie ub. roku zrobiłem licencję i od grudnia mam wymarzony od lat znak SQ9RNZ Smile Kupiłem sobie na dobry początek dwupasmowego ręczniaka Midland CT-790. Potem mobilową antenkę 5/8 i 1/2 lambda. A potem... stwierdziłem, że warto byłoby coś samemu "podłubać". Na początek zmajstrowałem prosty dipol 1/2 lambda na pasmo 2m, potem J-kę też na 2 m wg projektu SP6LB.
Dla Kolegów z tego forum, to na pewno żadna rewelacja, ale ja się cieszę z każdej własnoręcznej konstrukcji zwłaszcza przy praktycznie zerowym wyposażeniu w sprzęt pomiarowy. Zastanawiam się w jaką stronę konstrukcyjnie pójść? Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, lutownicy się nie boję Smile Pozdrawiam.


RE: Witam - SP9LE - 12-08-2014 7:34

Witaj Mirku - zna kojarzę z Beskidka.

Pozdrowienia z Sosnowca.


RE: Witam - SQ9RNZ - 12-08-2014 8:02

Witaj Michale,

Pamiętam. Jedna z moich pierwszych QSO (dokładnie 3.) była właśnie z Tobą.
Pozdrawiam

Mirek