HomeMade
Antek - 50 MHz robił to ktoś? - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Antek - 50 MHz robił to ktoś? (/thread-2092.html)



Antek - 50 MHz robił to ktoś? - SP3SUZ - 27-07-2014 9:42

Koledzy! Dostałem płytke od Antka i kolega ofiarodawca zasugrerował mi abym zrobił to na 50 Mcs. W opisach internetowych jest opis ale wersji wielopasmowej. Czy robił ktos z Was na pasmo 50 MHz? Może ktoś podpowie mi dane obwodów. Bo wiem np. że VFO bedę musiał pomieszać z kwarcem ok 55 MHz ( 10,7 MHz x 5 = 53,5 MHz plus ok 5,5 do 6 MHz VFO) To sie da zrobić , ale teraz chciałbym zamontować tam filtr PP9A2. Pytanie czy na pewno da sie go dopasować. Według mnie mozna nawinąć transformatory na rdzeniach ferrytowych i podłączyć filtr jak trzeba. Widziałem takie rozwiązanie w odbiornikach RSŁAW i pracowało bardzo dobrze więc i tu się da. Postawię filtr pionowo i zagra. Tylko czy ktos z Was moze wyrazic opinię co do obwodów wyjściowych. Jakie L do C ? Bo nie znam pojemności wyjściowej układu. Poza tym czy nie będzie konieczne zastosowanie dodatkowego stopnia wzmocnienia odbiornika? Na KF nie było bo to "robi " indukcja ( długie cewki) i SEM jest dość duża ale na 50 MHz...? Co wy na to?


RE: Antek - 50 MHz robił to ktoś? - SP4XYD - 27-07-2014 10:57

Na 100% będzie potrzebny stopień wzmacniacza w.cz. w Rx-ie, bo będzie brakować czułości


RE: Antek - 50 MHz robił to ktoś? - SP3SUZ - 27-07-2014 11:35

Tak też myślałem. A skoro w odbiorniku zabraknie czułości to i w nadajniku moze byc podobnie i zbraknie wysterowania. Wobec tego spróbuję zrobic sobie stację na 18 MHz. Mam tylko Drake'a a tam nie ma tego pasma. Pasmo jest ciekawe , podobnie jak 24 MHz. Trzeba będzie spróbować.


RE: Antek - 50 MHz robił to ktoś? - SP9MRN - 27-07-2014 13:54

PP9 się spokojnie dopasowuje do ne602 za pomocą dwóch Lnetworków. Miejsca wystarcza. Straty są pomijalne. 602 chodzą bezproblemowo na 50MHz. Pozostaje zrobić driver na PCB ANTKA i osobną płytkę z wejściem RX i wyjściem TX położoną na kanapkę w miejscu dawnego nadajnika.