HomeMade
Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia UKF (/forum-59.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/forum-61.html)
+--- Wątek: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 (/thread-1940.html)



Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SO3ALG - 24-02-2014 22:45

Witam

Wpadl mi w reke tranzystor bfg591.
Poszukuje wzmacniacza na tranzystorze bfg591.
Wzmacniacz na pasmo 1,2GHz (albo dla testow WiFi 2,4GHz).
Oczywiscie moc 1 - 2 waty. Jesli chodzi o to wifi to chce jak na
razie ulepszyc tzw. przyziemne urzadzenie(sprawic by bylo niezwykłe)
w planach mam łaczność WiFi EME(legalny internet w lesie) antenami satelitarnymi - zamiast
konwertera sygnalu mala antena tubowa w kierunku talerza a talerz w
księżyc wyceluje.
Jestem gotowy na mikrofalowe katorgi z cewkami(jesli mozna tak nazwac kawal prostego drutu Big Grin).

73! Niko


RE: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SP2JQR - 25-02-2014 2:08

Poczytaj sobie więcej o łącznościach EME, o mocach jakie są stosowane, o opóźnieniu, o Doplerze, o antenach, o liniach paskowych, rezonatorach - to wszystko jest bardzo ciekawe. Wnioski wyciągnij sam.


RE: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SP4HKQ - 25-02-2014 8:03

Jest forum dotyczące "mikrofal". Tam się więcej dowiesz na interesujący cię temat.


RE: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SQ5KVS - 25-02-2014 11:14

Ja bym jeszcze polecał zapoznać się z obowiązującym w Polsce prawem, choćby nawet na stronach Wikipedii.


RE: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SP4HKQ - 25-02-2014 11:58

Niko ty może skup się na konkretnym temacie, bo co chwila skaczesz z tematu na temat. Zakładasz co chwila nowe tematy, a wyników starych nie widać. Zrealizuj zadanie do jakiegoś konkretnego końca i pokaż wyniki.


RE: Wzmacniacz mikrofalowy na BFG591 - SQ4AVS - 25-02-2014 16:57

Nikoloz Twoje zamierzenia są zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania, eme to moce setki wat, bardzo rozbudowane układy antenowe składające się często z wielu anten, wąskie pasma (wifi z kolei olbrzymie), bardzo czułe odbiorniki, kwestia opóźnień. Skup się na kf, prościej na początek i taniej.