HomeMade
Piligrim SMD z DW Radio - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Piligrim SMD z DW Radio (/thread-1593.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP3TUM - 30-09-2015 20:00

Dziękuję, właśnie o to mi chodziło.

Pozdrawiam


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 02-09-2016 14:21

Witam. Dziś przyszła paczka z modułem Piligrim-a i filtrami pasmowymi. Będzie zabawa bo chcę to zmieścić w obudowie 240x135x40mm z PA jakieś 5-10W.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SQ6QV - 02-09-2016 23:17

Na płytce filtrów można wydziergać trochę laminatu i zamontować przekaźnik RX / TX i dodatkowe gniazdko.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 03-09-2016 18:21

Wczoraj obejrzałem płytki, pierwsze co się rzuca to na aukcji gniazda SMB są pozłacane a sprzedają z chromowanymi, niby szczegół. Kolejna zmiana to kondensator C71 w układzie ARW wymieniony na bez biegunowy, chyba monolit. Kurcze nie pomyślałem wcześniej i nie zakupiłem wtyczek do goldpinów (2x5 i 2x8), wstępne próby się odwleką.
Dziś byłem w klubie, kolega przekonywał mnie żebym zmontował ten TRX w normalnej obudowie (np. po jakimś radmorze). Fakt, ciasno się robi na przednim panelu. No i mam dylemat.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 06-09-2016 12:35

Witam. Próby części odbiorczej wykonane na 80m i 40m (za VFO posłużył NWT7), bardzo przyjemny dla ucha odbiór. Problem był z filtrami, ponieważ w rozpisce podana jest odwrotnie kolejność pinów dla załączania poszczególnych pasm.
Zdecydowałem się jednak na dużą obudowę w której zmieści się synteza np. Oleg 9. Czy któryś z kolegów ma może na zbyciu syntezę Oleg 9 lub inną współpracującą z Piligrimem?


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 12-09-2016 20:03

Witam ponownie. W oczekiwaniu na moduł syntezy oraz płytkę końcówki mocy na 2x RD16HHF1 i i filtrów wyjściowych LPF, próbuje rozplanować ich rozmieszczenie w większej obudowie. Miejsca w środku aż za dużo ale dalej ciasno na przedniej ściance ale się jakoś pomieściło niestety enkoder będzie miał małą gałkę, góra 4cm. Czeka mnie teraz robota mechanika, której nie lubię.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 16-09-2016 9:01

Witam kolegów. Próbuje połączyć sygnały PTT syntezera Oleg9 i płytki polifazera i filtrów pasmowych, patrze na schematy i jest zgrzyt. Oleg9 ma wejście sygnału PTT zwierane do masy a polifazer i filtry pasmowe (PA też) przez podanie +5V. Czemu autor Oleg9 tak rozwiązał wejście sygnału PTT?


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP4LVC - 16-09-2016 10:12

Pamiętaj, że OLeg9 to konstrukcja zza miedzy, a płytki z DW Radio są polskie. Może zachodzi jakiś lekki brak kompatybilności. Zawsze można zrobić jakieś klucze odwracające na tranzystorach lub dołączać masę do cewki przekaźnika i jednocześnie wejścia PTT w syntezie, a stykami przekaźnika podawać 5V na płytkę radiową i filtry.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5DP - 16-09-2016 10:48

Dzięki za szybką odpowiedz. Nie stanowi dla mnie problemu odwrócenie sygnału. Patrzyłem w dokumentacje Piligrima wersji przewlekanej po Rosyjsku, tam też dla przełącza się płytę polifazera na nadawanie przez podanie +7,5V na na odpowiednią nogę tego modułu. Tak, że nie jest to wymysł DW Radio. Pytam, bo może ktoś gdzieś doczytał co autor miał na myśli, bo tego nie rozumiem? Chyba, że sygnał PTT jest przepuszczony przez procesor znajdujący się na płytke syntezera i zanegowany jest wyprowadzony na którymś złączu ale takiej informacji nie znalazłem.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - HF7A - 16-09-2016 15:46

Witam kolegów. Od jakiej częstotliwości pracuje Piligrim, da się go użyć w paśmie 630m? I jak wygląda sprawa z emisjami cyfrowymi?