HomeMade
Piligrim SMD z DW Radio - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Piligrim SMD z DW Radio (/thread-1593.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Piligrim SMD z DW Radio - GREG - 30-05-2014 0:41

Panowie,
Dziękuję za podpowiedzi. Nie mam schematu, wiec mam pytanko. Czy C82 to ten ceramiczny oznaczony na rysunku kolorem czerwonym?

[attachment=8667]

Dzieki za podpowiedź.

Pozdrawiam
G


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP9SNC - 30-05-2014 9:54

Tak, to ten element.

73 Piotr


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SQ9RFC - 30-05-2014 13:11

Kto podpisuje się pod tym Piligrimem z DW radio?


RE: Piligrim SMD z DW Radio - GREG - 01-06-2014 22:52

Dziękuję za rady i dokumentację.

Wylutowałem C82, pisk ustał. Najgorsze, że nie słychać żadnych stacji Smile.
Jeszcze zastosuję zalecenie Piotra SP9FKP.
P.S.
Mam pytanko, Jakie powinny być napięcią przy 74hx02, fst3125, 74hc164?


RE: Piligrim SMD z DW Radio - GREG - 19-07-2014 14:19

Panowie,
Jaki macie pobór prądu dla napięcia (-12)V?
Przekracza ono 100mA?

Pozdrawiam
GS


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SQ6QV - 19-07-2014 14:34

Zmierzyłem właśnie: 60mA i nie musi być to stricte -12V może być mniej. Na płytce jest z tego zasilany tylko stabilizator 79L05.
To napięcie (-5V) jest też wyprowadzone na złącze - więc na upartego można zapodać nawet -5V "od tyłu".


RE: Piligrim SMD z DW Radio - ORINOCO - 30-12-2014 1:19

Witam, jak sobie poradziliście z zerowaniem S-metra? Ja zmieniam wartość R101 ale pojawił się kolejny problem. Jak zmienia się temperatura płytki to następuje dryft zera S-metra oraz spadek wzmocnienia. Wymiana reagującego na ciepło kondensatora tantalowego c71 nieco pomogła. Dioda D1 też reaguje na ciepło. Proszę kolegów o propozycje rozwiązania tego problemu.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP2JQR - 30-12-2014 8:57

Przy kłopotach z temperaturą najlepiej sprawują się układy różnicowe. Trzeba wykonać identyczny układ z drugiej strony S-metra i umięścić blisko układu aktywnego. Powstanie coś w rodzaju mostka. Z mostka sygnał można zdjąć różnicowym wzmacniaczem lub S-metr włączyć nawet bezpośrednio w przekątną mostka. Nie wykonywałem takiego układu, ale radzę spróbować.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - SP5IOU - 30-12-2014 9:34

Mam ten sam problem w swoim Pilgrimie i nie wiem co zrobić. Początkowo myślałem że to wpływ podłaczenia sygnału S-metra z płytki Pilgrima do procesora, ale po odłaczeniu jest to samo. Dopóki eksperymentujemy z płytką jako odbiornik, lub gdy radio jest rozłożone na stole i płytka nie podgrzewa się od nadajnika, problem jest niezauważalny. Jak się zrobi transceiver o mocy kilkadziesiąt W i zamknie się wszystko w pudełko i podłączy się wskaźnik S-metra, wtedy widać że po nadawaniu, S-metr nie schodzi. Może pozostać nawet na S-9 przez dłuższy czas i czuje się spadek wzmocnienia.
Ciekaw jestem czy w najnowszej wersji płytki z DW-Radio, ten problem jest rozwiązany.
Przydała by się przynajmniej jakaś regulacja, żeby to ustawić w warunkach już w miarę ustabilizowanej temperatury radia.
To niestety poważna wada, kwalifikująca płytkę tylkdo do zastosowań QRP. Gdy radio miało 5W problemu nie zauważyłem.


RE: Piligrim SMD z DW Radio - ORINOCO - 30-12-2014 20:48

Teraz wiem, że to nie jest wina mojego egzemplarza. Trzeba szukać najprostszego rozwiązania. Ja niestety jestem "słaby" ze wzmacniaczy operacyjnych. Może ktoś z czytających pomoże.