HomeMade
InkScape grafika wektorowa - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Oprogramowanie dla radioelektronika (/forum-87.html)
+--- Wątek: InkScape grafika wektorowa (/thread-1543.html)



InkScape grafika wektorowa - SP3IQ - 23-11-2012 9:35

Powstaje coraz więcej firm zajmujących się obróbką blach, nawet ze specjalizacją obudów do sprzętu elektronicznego, gdzie podstawową technologią obróbki jest cięciem laserem lub wodą. Ceny usług stają coraz bardziej konkurencyjne. Aby zlecić wykonanie elementów mechanicznych i nie płacić dodatkowo za projekty, możemy sami wykonać swój projekt korzystając z darmowego programu InkScape. Program InkSape posiada grafikę wektorową i potrafi zapisać projekty w formie odpowiednich plików wg standardu DXS, czy DWG (których używa AutoCad). Są dostępne nawet podręczniki, np [attachment=6370]. Ostatnio w przedsprzedaży w Helion jest dostępny podręcznik do Inkscape: "Podstawowa obsługa programu".


RE: InkScape grafika wektorowa - SQ9NJE - 23-11-2012 12:21

InkScape'a używam często kiedy np. chcę przygotować wzory kilku płytek do wydruku na jednej kartce. Kiedy projektuję panele do obudowy itp. elementy, gdzie istotna jest dobra kontrola nad wymiarami, to jednak wolę jakiegoś CADa. Jakiś czas temu znalazłem i polubiłem DraftSight, który ma interfejs bardzo podobny do AutoCADa.