HomeMade
HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" (/thread-1093.html)



RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP3WYP - 16-02-2014 21:56

Kolejne płytki do Husarka.
W załączniku lay przejścia z dip8 na SO8 LT6231 oraz poprawiona płytka AC175
73 SP3WYP
[attachment=8299][attachment=8300][attachment=8301]


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 16-02-2014 23:11

Przejściówka DIL8-SO8, mała rzecz a cieszy i przydaje się do wzmacniaczy w wersji SMD. Płytka tylko pozornie wydaje się prosta i łatwa do narysowanie. Miejsca jest mało i trzeba pilnować odległości aby nie było zwarć.

1/ Na projekcie pin 1 obudowy DIL8 jest połączony z pinem 8 obudowy SO8. Przy "prasowance" to bez znaczenia ale trzeba o tym pamiętać aby nie popełnić błędu i nie uszkodzić układu.

2/ W krytycznych miejsca zaznaczonych na zdjęciu przekroczone zostały minimalne odległości technologiczne wynoszące 8 milsów (bezpieczniej jest dać 10).

3/ Przy przechodzeniu ścieżką pomiędzy pinami również należy zadbać aby zostało po 10 milsów przerwy.
Przykład: pin 65 milsów, ścieżka 15 milsów, suma 80 milsów, ze 100 milsów pomiędzy pinami zostaje 20 milsów na dwie przerwy czyli po 10 milsów na stronę i jest OK.

Czasem wystarczy "pokombinować" i od razu jest prościej. Po prawej stronie moja wersja przejściówki DIL8-SO8. Na zdjęciach gotowy wzmacniacz SMD na fabrycznej płytce


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP3TYI - 17-02-2014 0:00

Adam, dzięki za dobre słowo. Masz racje - w naszej grupie "Husarek - sekcja jarocinska" jeden drugiego mobilizuje, choć tak naprawde to siła napędową jest Michał SP3WYP to wszyscy ciągle czytamy forum i dyskutujemy. Efekty - jak widać Smile Mamy zamiar zrobić jeszcze DSP, zawężanie filtrów CW i SSB i PA - QRO jako osobne pudełko. Obudowa wybrana, zupełnie inna niż te z DW Radio. Z niepokojem czekamy na wyswietlacz TFT (podobno juz płynie). Dziś cały dzień nawijałem cewki do filtrów BPF do 3 szt Husarków (lekcja pokory i cierpliwości) Mamy ambity plan zaprezentować nasze Husarki na spotkaniu OT 27 które organizuje nasz klub SP3PJA na początku czerwca.

Waldek SP3TYI


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - AMATOR - 22-02-2014 20:07

Widzę ze zdjęć że kilka płytek do Husarka trzeba zrobić sobie samemu. Czemu w zestawie z DW nie ma płytki wzmacniacza mocy i rejestrów ? Wiem, że da się je jakoś zrobić ale zawsze to dodatkowe utrudnienie. To tylko dwie płytki i mielibyśmy pełny komplet płytek fabrycznych do budowy radia.


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP3WYP - 23-02-2014 2:29

Zgadza się ale nie wszystko można zrobić za jednym zamachem. Ukłony do DW_RADIO, że są dostępne płytki które możemy wykorzystać. Na razie resztę trzeba pokombinować samemu.
Dzisiaj skończyłem lutować LPF i BPF . Jutro pomiary. Zobaczymy jak wyjdzie.
73 SP3WYP


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5FCS - 23-02-2014 12:29

Projekt płytki rejestrów szeregowych widoczny na ostatnich zdjęciach powstał później dlatego ten druk nie mógł znaleźć się w zestawie z DW Radio. Pierwsza wersja rejestrów była na druku jednostronnym dlatego nie warto było "wciskać" jej na formatki z drukiem dwustronnym.
Co do wzmacniacza odpowiedź jest bardziej złożona. Początkowo były pomysły na bardzo tani wzmacniacz np. na IRF, BUK, potem na wzmacniacz o większej mocy 30...50W. Część kolegów posiadała moduły wzmacniaczy fabrycznych a część składała wzmacniacz G6ALU. Projekty płytek są dostępne na forum i można zorganizować się w grupę chętnych do wspólnego wykonania fabrycznych druków.
Nie zmienia to faktu, że przy kolejnych partiach płytek warto pomyśleć o brakujących drukach.


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - K2KP - 23-02-2014 21:15

Witam,
Dzisiaj mialem piersza lacznosc na Husarka z Polska -kolega SQ5EBM. Wedlug niego audio ladne ( wiecej wysokich tonow i srodkowych). Oczywiscie duzo zalezy od mikrofonu itd. Co prawda lacznosc trwala zaledwie kilka minut bo pozniej propagacja przysiadla. Moc mojego Husarka to ~15W.

Pozdrawiam Arek ACFC


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4EIB - 28-02-2014 12:41

Witam.Czytam temat Husarka i jestem zainteresowany tematem.Pytanie do kolegów jak mogę otworzyć pliki cct gdzie koledzy pokazują charakterystyki .Proszę o informacje.Pozdrawiam sp4eib


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP5AQT - 28-02-2014 12:53

Witam
Pliki z rozszerzeniem cct otwiera się się programem RFSim 99. Jest to program darmowy dostępny w sieci. Adres jest również na naszym forum ale nie wiem gdzie.
Roman SP5AQT


RE: HUSAREK - nowa homodyna dla "każdego" - SP4EIB - 28-02-2014 20:11

Dziękuje za podpowiedz .Pozdrawiam sp4eib