HomeMade

Pełna wersja: trafo symetryzująco - dopasowujące do pętli 160 m
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z chwilowego braku masztów na moją wymarzoną deltę SP7LA musiałem rozciągnąć trochę ponad 160 m drutu. Bardzo ładnie słychać, ale trzeba też nadawać. Czy ktoś ma pomysł jakim transformatorem symetryzująco - dopasowującym powinienem ją podłączyć do fidera ?
Myślę o czymś takim: [attachment=3488]
Cześć,
Jaką impedancję ma taka delta na 160m?
Ja swoją pętlę 84m PKL-ki zasilam trafem 1:2,5
http://www.sp2kds.pl/materiay-techniczne...-i-kwadrat

Rdzenie brałem z kabla VGA, ale w przyszłości chętnie potestuję Ferroxcube.

P.S.
Taka pętla to nawet w tej konfiguracji pracuje nienagannie, hihi Tongue
Nie mam pojęcia ile ten kawał drutu ma impedancji. (natowska wersja PKL-ki) Wisi na drzewach na wysokości od 4 do 8 m. Podlutowałem końce do gniazdka BNC. Znalazłem 2m koncentryka ze starej kablowej sieci komputerowej - taka fajnie zaciśnięta przedłużka - podłączyłem do skrzynki home made LC i to do radia. Oscyloskopem zestroiłem na najładniejszego i największego sinusa jaki się udało tą skrzynką uzyskać. Do tego mam bardzo dobre uziemienie. Na moim home made QRP CW 80m 1 W (jeden wat) słychać mnie w całej europie. Raporty 5 3-7 9 Więcej mi nie trzeba.
Witam .Na początek bo to mój pierwszy post na tym forum przyznam się ,że ten temat mnie bardzo zainteresował z prostego powodu .Po wyprowadzce z bloku mam na tyle miejsca aby taką pętlę rozłożyć co aktualnie wykonuję .Z jedną jednak różnicą , że moja pętla jest też z pklki ale jako klatka Nadenenki .Nie jako dipol ale jako pętla .tj 12 przewodów na karkasach plastikowych fi 5cm .Prototyp na 50MHz pokazał , że całkiem to szeroko będzie chodziło .Jednak zastanawiam się co będzie po podpięciu trafa impedancji bo na moje zamierzenie antena ma mi obsłużyć 160m , 80m, i 40m.Na wyższe pasma mam cubical quad.
Przekierowanie