HomeMade

Pełna wersja: Programowanie AS5040
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam - czy któryś z kolegów przeprogramował AS5040 w inny jak fabrycznie ustawiony tryb pracy? - i jak wygląda to praktycznie - co jest potrzebne - proszę o ewentualny praktyczny opis - pozdrawiam 73 Jacek.
Ja tego nie programowałem ale mam taki link:

http://twingo.ict.pwr.wroc.pl/~konar/upl...nkoder.pdf

Może się przyda.
Witam
Programowanie AS5040 jest możliwe trzeba popatrzeć na stronę producenta.
Programowanie tego układu jest jednorazowe i nieodwracalne.
Pozdrawiam SP5AQT
Witam - tak wiem Romanie że przeprogramowanie AS5040 jest jednorazowe i nieodwracalne - układy otrzymałem jako sample w raz z magnesami po 3 sztuki.
Rysiu dzięki za link do pdf'a.
Tylko nie umiem ich przeprogramować w inny tryb pracy chciałbym spróbować wykorzystać ten układ w drugim trybie do odczytu azymutu w rotorze antenowym - w trybie pierwszym już próbowałem http://www.youtube.com/watch?v=doWKvrLJQ...re=related - ale w drugim trybie pracy mam juz gotowy sygnał DIR z AS5040 - czy ktoś może mi przeprogramować ten układ w drugi tryb? - pozdrawiam Jacek.
A nie lepiej użyć AS5045 jest dokładniejszy i do odczytu położenia lepiej przystosowany. Też dają w samplach.
Jacku, wszystko masz opisane w PDF-ie od Ryśka.

Może nie jest to super wyczerpujące opracowanie, ale z dokumentacją od producenta mamy wszystko co jest potrzebne.

Ja jednak proponował bym Ci odczyt szeregowy, lub z wykorzystaniem wyjścia PWM. Oba sposoby dają Ci możliwość odczytywania pozycji wprost jako azymut i nie musisz się martwić o przestawienie pozycji przy nie pracującym urządzeniu.

(02-08-2011 10:19)sp5aqt napisał(a): [ -> ]Programowanie tego układu jest jednorazowe i nieodwracalne.

Czyli tylko raz mogę zmienić mu tryb pracy?
Hmm, nie doczytałem tego.
Witam - Dzieki za opowiedzi - układy mam 3 więc można 1 przeprogramować ( a nawet 2 ) - jak to zrobic fizycznie Huh - nie wiem.
Czy ktoś z odpowiadających może mi to wykonać Blush
Jak przetworzyć PWM w Bascom'ie aby pokazywało stopnie azymutu - jak wcześniej pisałem uczę się dopiero Blush - pozdrawiam Jacek.
Witam

Poniżej link do strony gdzie jest wykorzystany układ AS5040 w układzie kontroli położenia anteny. Można by zaadoptować patent autora.

http://www.electric-web.org/rotary_encoder.htm
http://www.vk5dj.com/as5040-45.html
http://www.vk5dj.com/Beam/AS5040/AS5040-45.html

pozdrawiam

Andrzej
Jacku, wyślij do mnie płytkę z dekoderem, to poćwiczę na niej program do komunikacji szeregowej. I dostaniesz ode mnie gotową procedurkę Big Grin

Co prawda mam układ, ale nie znajdę czasu na wykonanie własnego układu do ćwiczeń.

PS. Przy okazji sam sprawdzę komunikację z tym układem.
Witam.

Przeprogramowanie pamięci nieulotnej w enkoderach AS50xx jest jednorazowe bo to pamięć typu OTP - programowanie jej polega na przepaleniu połączeń (stąd wymagane duże napięcie programujące 12V i dość duże natężenie prądu). I opcja ta jest przewidziana w celu dostosowania AS do danej aplikacji (produkcja hurtowa).

Ale...nie jest prawdą, że AS może być programowany tylko jeden raz. Można go przeprogramować wielokrotnie - tyle tylko, że po każdym resecie trzeba go na nowo 'zainicjować' z wymaganymi parametrami - po prostu działa jak pamięć RAM. I po resecie - można faktycznie zaprogramować go raz, a dokładniej w trybie prostszym. Drugi tryb umożliwia programowanie bez wykonywania resetu (odłączania zasilania) - jest specjalna sekwencja.

Ja testowałem tylko tryb prostszy - reset zasilania wykonałem na tranzystorze-kluczu PNP. Testowałem zmniejszenie liczby kroków na obrót. Ogólnie nie jest to przyjemny układ w programowaniu, i związane to jest prawdopodobnie z nie do końca jasną dokumentacją (na marzec 2010). Nie mniej udało się zmienić rozdzielczość...Wadą tego rozwiązania (bez programowania OTP) jest konieczność użycia jakiegoś uP przy układzie AS, ja stosowałem ATTiny2313)

SQ8NVF
Stron: 1 2
Przekierowanie