V Warsztaty QRP odbędą się 10/11 września 2011r w Burzeninie.
W ramach warsztatów będą dwie montownie, wykłady oraz rozstrzygnięcie Konkursu PUK 2011. Zapraszamy Kolegów do zgłaszania propozycji referatów oraz prac konkursowych. Szczegóły na stronie
SP-QRP.
Podczas warsztatów odbędzie się również spotkanie członków Grupy HM i prezentacja naszych urządzeń HM.
Zapraszam do dyskusji, zgłaszania pomysłów i oczekiwań.
Witam,
Dziękujemy za zdjęcia.
Może kolega powie coś więcej, jakie nowe projekty(rozwiązania) były zaprezentowane.
Jaki projekt wygrał PUK 2011?
Czy były nowości związane z SDR i DSP?
Pozdrawiam
Grzegorz
Dodałem opisy pod niektórymi zdjęciami, łatwiej będzie zidentyfikować konstrukcje kolegów, komentarze pod zdjęciami jeśli coś pominąłem mile widziane.
Jeśli chodzi o urządzenia to osobiście najbardziej podobał mi się TRX Juma poniżej na zdjęciu.
[
attachment=3679]
No i oczywiście synteza do Huzara.
W konkursie PUK w kategorii w której startowałem zwyciężyła konstrukcja kolegi SP6FRE czyli analizator NA1.
A czego chciał bym by było więcej na warsztatach? Oczywiście więcej wykładów tematycznych, więcej konstrukcji w konkursie PUK.
Warto było przyjechać aby poznać kolegów z grupy HM, posłuchać Piligrima i Husara. Uzyskałem odpowiedzi na pytania, koledzy pomogli rozwiązać kilka problemów. Warto było zobaczyć Analizator NA01 kol. SP6FRE, popatrzeć i posłuchać prezentacji. No i oczywiście JUMA - wielu kolegów musiało reperować opadnięte szczęki.
Brakowało mi:
Wykładów tematycznych z możliwością zadawania pytań i dyskusją.
Np. o każdej równej godzinie rozpoczyna się coś nowego.
Tyle jest dyskusji na forach. Tyle ciekawych tematów. Do takiej prezentacji wcale się nie trzeba przygotowywać. Wystarczy zacząć opowiadać, a potem poleci samo i czasu zabraknie.
Laboratorium uruchomieniowego. W montowni powinno być stanowisko z przyrządami. Następnym razem włożę do bagażnika oscyloskop i wszystko co w warsztacie znajdę przydatnego. Było tulu doświadczonych kolegów, a rozpoczętych i nieuruchomionych konstrukcji mamy w szufladach krocie. To są czasem bardzo błahe powody.
Do następnego
73 SQ9RFC
Klon Jumy2 wykonany w całości przez kolegę SP7ROH był rewelacją tych warsztatów. Szkoda tylko, że kolega Maciek ukrył się na uboczu montowni ze swoją konstrukcją, a nie zaprezentował jej na głównej sali.
Testy na jednej antenie Jumy i Yaesu FT-857 przeważyły na korzyść Jumy - lepsza dynamika sygnału.
[
attachment=3684][
attachment=3685][
attachment=3686][
attachment=3687][
attachment=3688]
(11-09-2011 15:49)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]Laboratorium uruchomieniowego. W montowni powinno być stanowisko z przyrządami. Następnym razem włożę do bagażnika oscyloskop i wszystko co w warsztacie znajdę przydatnego. Było tulu doświadczonych kolegów, a rozpoczętych i nieuruchomionych konstrukcji mamy w szufladach krocie. To są czasem bardzo błahe powody.
Do następnego
73 SQ9RFC
:-) zgłoszenie przyjęte ...
Zdecydowanie masz rację... dobre pomysły trzeba realizować....
(11-09-2011 21:48)SP6LTP napisał(a): [ -> ]Testy na jednej antenie Jumy i Yaesu FT-817 przeważyły na korzyść Jumy - lepsza dynamika sygnału.
Testy porównawcze były z TRX
FT-857 wersja bez filtrów kwarcowych... niestety kolega co miał egzemplarz z filtrami Xtal musiał wyjechać. a w tych modelach Yaesu automatyka ARW bez filtrów kwarcowych jest przytykana przez sygnały z boku.
JUMA
SP7ROH - po prostu śliczna - elegancka i dopracowana.... i na dodatkową uwage zasługuje fakt że sterownik który Maciej napisał sam od podstaw jest całkowicie zrealizowany w niedocenianym języku
BASCOM
(12-09-2011 13:01)SP3SWJ napisał(a): [ -> ].... i na dodatkową uwage zasługuje fakt że sterownik który Maciej napisał sam od podstaw jest całkowicie zrealizowany w niedocenianym języku BASCOM
Szkoda że kol. Maciek nie zdecydował się zrobić z tego otwartego projektu. To byłby hit dla wielu trx home-made.
Piękna ta JUMA. Czy to były sensorki dotykowe czy zwykłe guziki ? bo wyglądaja jak dotykowe