HomeMade

Pełna wersja: Przepisy Ochrony Środowiska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam
Są już pierwsze odpowiedzi Ochrony Środowiska na zgłoszenia instalacji antenowych.
http://www.otpzk.gdansk.pl/index.php?opt...&Itemid=37
Proponuję o zabieranie głosu w temacie licencjonowanych kolegów krótkofalowców zarejestrowanych na naszym forum.
Pozdrawiam Roman SP5AQT
Temat stale się wałkuje powinniśmy dla porządku doprowadzić do rozstrzygnięć prawnych na które to przy jakiś tam widzimisię urzędasów można by się powołać . Jednocześnie zainteresować media problemem czy to Polsat czy TVN24 żeby sprawę nagłośnić i doprowadzić do sytuacji takiej jaką maje kraje europejskie i wymusić aby koledzy z zezwoleniem o mocy do 150w nie musieli dokonywać żadnych zgłoszeń. Bo jak tak dalej pójdzie to za samo pomyślenie o HAM trzeba będzie płacić haracz.
Witam...
Temat , powołany tych wszelakiej maści kontroli papierów itp.. jest sztucznie przez niektóre gremia cały czas podsycany ...komuś zależy na kolejnych
"zarobkach" na nas... Niech "Szanowny" i Sanepid oraz inne służby WEZMĄ się faktycznie za prawidłowo pojętą Ochronę Środowiska typu śmieci i ich wpływ na środowisko, ścieki itd..i za to do czego są faktycznie powołane ,a nie wyciągać łapy wraz z innymi po kolejne pieniądze do naszych kieszeni.. Wystarczy już z tymi ZUSa-mi OFE itd.. że i namieszali i narobili bałaganu że jeszcze pewnie wnuki bębą borykać się z tym wszystkim.
Jest to i wina jednego z "kolegów"-> niejaki Dionizy do którego prowadzi nitka..Sad(( a szkoda .
Po obejrzeniu prawnych uwarunkowań to na filmiku z linku niekompetencja oraz nieprecyzyjne zapisy w ustawach mówią same za siebie. Zresztą ... bałagan w Sejmie , to czego można wymagać od przegłosowanych ustaw ????.

P.S. Dokładnie w QRL-u nad moją pracownią "na wysokości 4m" nad moją głową znajduje się od rozpoczęcia mojej pracy 24 lat temu aparatura RTG...przepisy dokładnie określają położenie pracowni RTG na najniższej z możliwych kondygnacji tzn..parter,piwnice itd..jakoś nikt nie przejmuje się tym..ani Sanepid,Ochrona Środowiska...Sad(((.
Sam strop nie stanowi żadnej przeszkody dla promieni X, nawet zabezpieczenia inne|(wątpię) aby w latach montażu
ponad 30 lat temu ktoś zwracał na to uwagę.Nooo owszem wymienili sprzęt na bardziej nowoczesny ..poprzedni pochodził z lat 1965-1968 Smile)).
(30-03-2011 9:17)SP8RHP napisał(a): [ -> ]P.S. Dokładnie w QRL-u nad moją pracownią "na wysokości 4m" nad moją głową znajduje się od rozpoczęcia mojej pracy 24 lat temu aparatura RTG...

I ty jeszze nie świecisz? Big GrinBig Grin
Od czasu, kiedy przeczytałem, jak jacyś amerykańscy uczeni obliczyli, że jeden lot samolotu pasażerskiego średniej wielkości nad Atlantykiem wytwarza więcej spalin niż przeciętny Europejczyk jest w stanie wytworzyć za pomocą swoich samochodów w czasie całego swojego życia, mój pogląd na stosunek rządzących do ochrony środowisko unormował się. :-)
Witam!
Mój stosunek do omawianych przepisów jest następujący: chyba trzeba je OLAĆ. Jak nie mamy przy domu "KRATY 21m" albo i wyższej to nie kłujemy sąsiadom w oczy. A jak dysponujemy max mocą nadajnika 100W i antenami z drutu to kto nam udowodni ze pracujemy mocami ponad 15 W. Przecież w Polsce są tylko 2 laboratoria z akredytacją do tych pomiarów, więc jak kto nam będzie chciał coś udowodnić to musi zaprosić panów z takiego laboratoria. Oni chyba nie będą mieli czasu na takich szaraków jak my. Do 2013 r mogą też się zmienić zarządzenia. A poza tym my posiadany urządzenia i anteny doświadczalne. Ja tam zmniejszę moc do wymaganych 15 W i będę zgodny z przepisami, a czas pokaże co będzie dalej.
Ja sprzedałem fabryczne radio i po kłopocie. Teraz to ja jestem "konstruktor" prowadzący prace doświadczalne nad nowymi urządzeniami radiowymi i w myśl ustawy nie podlegam tym przepisom. Jak opowiedziałem to urzędnikowi z ochrony środowiska to zrobił wielkie oczy i nie bardzo wiedział jak ma to skomentować.

Swoją drogą jak określić moc urządzenia homemade, które codziennie może mieć inną konstrukcję, inny wzmacniacz, zasilanie. Zgodnie z logiką ustawy urządzenia HM jako doświadczalne, nie powinny pod nią podlegać, ja przynajmiej się tego trzymam. Nie ma obowiązku homologacji to i parametry są nie znane, urządzenie doświadczalne a nawet mniej niż 15W, hi!
(31-03-2011 16:14)TG50 napisał(a): [ -> ]Ja sprzedałem fabryczne radio i po kłopocie. Teraz to ja jestem "konstruktor" prowadzący prace doświadczalne nad nowymi urządzeniami radiowymi i w myśl ustawy nie podlegam tym przepisom. Jak opowiedziałem to urzędnikowi z ochrony środowiska to zrobił wielkie oczy i nie bardzo wiedział jak ma to skomentować.

Dobre Smile A jest w ogóle taki wyjątek w ustawie jak konstruktor prowadzący prace doświadczalne ???

Cytat:Nie ma obowiązku homologacji to i parametry są nie znane, urządzenie doświadczalne a nawet mniej niż 15W, hi!

Oby się i za obwiązek homologacji z czasem nie wzięli ....
Jak traktują nas prawie jak firmy teekomunikacyjne to czego tu się spodziewać dobrego ...
A młodzież to lepiej niech gra w gry, siedzi na komuniaktorach albo używki jakieś - po co mają się zajmować takimi głupotami jak radio czy elektronika.

73! Artur sp2qca
TG50, w sumie to nie musiałeś sprzedawać. Wystarczyło z niego nie nadawać z określona mocą (powyżej 15W) ze stałej lokalizacji.
Samo posiadanie nie może być powodem do jakiejkolwiek kary, inaczej już byś siedział za gwałt Smile
przypominam =, że jest to moc EIRP, więc przy dobrych kierunkowach antenach mocn nadajnika mysi być sporo mniejsza od 15W.. nawet formalen QRP (<15W) może nie pomóc...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie