HomeMade

Pełna wersja: System pelengacyjny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Jestem w trakcie wykonywania projektu pracy inżynierskiej, która polega na wykonaniu urządzenia, które będzie wyznaczać pozycję nadajnika metodą triangulacyjną. Praca ma przedstawiać samą metodę pomiaru, jednak myślę, że warto pokusić się o coś więcej - system pelengacyjny, złożony z trzech stacji odbiorczych i jednostki centralnej. Myślę, że system mógłby znaleźć zastosowanie w namierzaniu potencjalnych "szkodników eterowych, pracujących na pasmach 2m/70cm. Przy dużej pomocy Ryśka SQ9MDD, za co szczerze dziękuję, opracowane zostały "pierwsze kroki".
Realizacja na zasadzie projektu otwartego (zasady GPL). Dyskusja i postępy będą publikowane tylko na tym Forum HomeMade http://sp-hm.pl/

Proszę o Waszą pomoc merytoryczną przy realizacji tego pomysłu. W załączniku znajdują się pliki, które zawierają szersze informacje oraz, które mam nadzieję, że pozwolą każdej chętnej osobie na dołączenie się do pracy.


Pozdrawiam!
Arkadiusz Pietrzyk
SQ9JXN
Arek tak jak rozmawialiśmy pomogę ile będę mógł...
Fajnie że podzieliłeś temat na poszczególne części składowe, będzie łatwiej rozpracować poszczególne elementy.
...to od czego zaczniemy?
Ciekawe pomysły określania kierunku sygnału bez kręcenia anteną mieli koledzy w wątku o lokalicacji futrzaka :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic191781-30.html
Znalazłem w sieci, pewnie się przyda...
Witam,

Do budowy prototypowego bloku odbiornika wykorzystałem gotowy moduł ZS-RR3 PDF. Na wyjściu oznaczonym jako Test Point, uzyskuje się analogowy sygnał m.cz. (po detekcji AM). Potrzebuję teraz rady dotyczącej miernika poziomu mocy sygnału odbieranego. Źródło sygnału nie jest określone, a więc może nadawać nośną, impulsy, fonię.... Czy mam się opierać na układzie całkującym, żeby otrzymać stabilny pomiar?

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
Arek rzuć okiem na ten projekt: Animal Tracker.
Jest tam koncept i kod,może się przyda w pracy.
A ja mam takie spojżenie na temat.
http://www.kn2c.us/

Na zdjęciu przykłd wschodni.Blush
[attachment=3410]
Proponuję zaglądnąć na stronę:
http://www.sm0vpo.com/rx/df-00.htm
i tutaj też ciekawy projekt:
http://www.byonics.com/dsp-rdf/
Powodzenia w budowie.
Witam Smile
Arku moduł który planujesz zaadoptować ma przedział od 200 - 450 Mhz, pasmo 70cm się załapie ale "dwójka" już nie.
Planowałem kiedyś zrobić coś takiego na zasadzie azymuty tak jak RSP Urzędu komunikacji elektronicznej, tak aby pomiar był wykonywany za pomocą anteny log-per, gdyż miałaby duży zakres częstotliwości odbieranych przy małym wymiarze. Program by z odbiornika GPS pobierał azymut i sterownik rotora by mu przypisywał kąt "lokalny" przykładowo azymut to 200 a kat aktualny na rotorze by wynosił 23, to azymut "lokalny" anteny by wynosił 223. Między odbiornikiem a anteną by był zastosowany tłumik dzięki któremu można by w bliskim zasięgu nadajnika ograniczyć sygnał do odbiornika.
To takie fanaberie lecz od pomysłu do konstrukcji daleka droga. W każdym bądź razie jako przyszły geodeta Smile moge pomóc w owym projekcie.
pozdrawiam Bartosz SQ3REG
Przekierowanie