HomeMade

Pełna wersja: F-82
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Możesz dać F82-ale wtedy musisz dać dużą ilość zwojów(3.5Mhz) żeby uzyskać zadaną indukcyjność i układ staje się niestabilny(wzbudza się).Przy F1001 nawijasz parę zwojów i uzyskujesz taką samą indukcyjność przy mniejszej dobroci.Przejrzyj układy wzmacniaczy wcz i wykonanych transformatorów także na tym forum zamieszczone zdjęcia moich transformatorów.Przy zbyt "małych" rdzeniach jest problem nasycenia się materiałów magnetycznych i taki transformator służy do ozdoby hi.
W takich układach wprowadzamy także sprzężenie zwrotne dla zapobiegnięciu do wzbudzania sie na częstotliwościach ponad akustycznych.
Dlaczego tak jest publikowane w AVT- to w CELACH EDUKACYJNYCH jak mi oświadczono w rozmowie telefonicznej jak im zwróciłem uwagę na błędy zasilacza opublikowane na L200. hihi. Przechodzę przez mękę jak absolwenci technikum próbują uruchomić wybitne i sprawdzone , rzetelnie układy z AVT proszą o pomoc w uruchomieniu prac maturalnych.
sp7jhm-nie bądź tak pewny Amidonów mam 2 szt za które zapłaciłem 50 zł a nadają się do ozdoby na wisiorek hi.
73!!
(13-08-2011 21:20)sp5cii napisał(a): [ -> ][..]W takich układach wprowadzamy także sprzężenie zwrotne dla zapobiegnięciu do wzbudzania sie na częstotliwościach ponad akustycznych.[..]
Huh
No to proszę bardzo moją ulubioną kartkę. Wyraźnie widać gdzie jakie rdzenie należy wepchać :-)[attachment=3495]

73
MAc
mrn

PS - a reszta tutaj - dla ciekawych
:-)
Większość materiałów z dawnego Polferu nie wiadomo do czego sie nadaje sprzedawca na każde zapytanie ma rdzenie ale co z ich parametrami i w praktyce to ..........Szukać odpowiedników nowych rdzeni chociaż też różnie bywa przewiozłem się na wolumenie na Amidonach które nadają się do ozdoby hi.
Na transformatory wcz do końcówek odpowiednik f-1001 i pamiętać o przenoszonej mocy -nasyceniu-bo jak sie nasyci to też.....
3z6aef-szeregowy dwójnik RC między kolektorem a bazą-ćwiczone prze ze mnie wzmacniacze się pod wzbudzały od 700khz do 1Mhz.Po wprowadzeniu tego sprzężenia nie ma problemu z niestabilna pracą wzmacniacza.
73!
(21-08-2011 10:32)sp5cii napisał(a): [ -> ]Większość materiałów z dawnego Polferu nie wiadomo do czego sie nadaje sprzedawca na każde zapytanie ma rdzenie ale co z ich parametrami i w praktyce to ..........

Jak nie wiadomo. Polfer emitował katalogi swoich rdzeni, gdzie były opisane wszelkie parametry. Nie wiem czy był w wersji elektronicznej. Jeżeli nie, to mam drukowaną, którą w wolnej chwili mogę zeskanować i wrzucić dla potomnych Smile
I co z tego ze masz listę ja też mam oryginalną listę wyrobów Polferu.Sprawdziły się tylko materiały przywożone przez zaopatrzenie z Polferu .Było to w czasach jak zaczęto do radarów morskich stosować zasilacze impulsowe a myśmy sie nad nimi motali i materiały magnetyczne były przywożone specjalne dopuszczone przez KT dla wojska każdy sprawdzony i ostemplowany przez kontrolę jakości. . Ale to historia.
A na Wolumenie w większości królowało to co k/techniczna wyzłomowała od nas na przykład układy uA723 hihi i tak można długo pisać. F82 -podróby lub odrzut przez KTdo tej pory się przewracają - u SP5AQT się grzeje przy antenie mój zimny i poprawnie pracuje ostatnie próby z przed kilku dni .
73!
Stron: 1 2
Przekierowanie