HomeMade

Pełna wersja: Moj wzmacniacz i ---ugotowany !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich . Po prostu przedstawiam moj wzmacniacz ktory mialem przyjemnosc "ugotowac " zreszta przy pomocy zasilacza w/g Sp6LB.
Potrzebuje pomocy zeby zapobiec nastepnym jakims "ugotowaniem "
Pierwsze - zasilacz na L 200 juz sie konczy i mam nadzieje ze bedzie dzialal .
Drugie - to chyba pytanie do Sp5CII- jak zastosowac i jak ma wygladac "sumator mocy" w tym ukladzie .
Transformator wyjsciowy jest bezposrednio podpiety do kolektorow tranzystorow ( w tym ukladzie 2 T957)
Andrzeju pomoz .
Moze jeszcze taka prosba . Jakby andrzej SP5CII nawet odrecznie narysowal koncowke swojego wzmacniacza chodzi tylko o podpiecie koncowego trafa Wcz i tego swojego sumatora mocy .
Wiem ze, kiedys w Biuletynie byla podana koncowka mocy z sumatorem mocy ale, diabli mi wzieli gdzies ten Biuletyn .
Wzmacniacz ten przez moment podobno oddawal 120 W mocy wyjsciowej
U mnie nim zestroilem skrzynke polecial duzy "prund " i bylo po zabawie Angry
Trza go zreanimowac zeby pracowac na Home Madzie .
Andrzej SP5LQV
Jeszcze raz ja . Nie to zdjecio poszlo
dodaje inne . 73
Witam, jeżeli to Twój wzmacniacz to przedstaw przynajmniej schemat. Widok tylko górnej części elementów to gra w "fusy".
Czesc ! Masz racje, chociaz dla mnie to dosc klasyczny uklad ( tyle ze , deko spierdzielony ) schematu narazie nie mam !-- bede mial jak koles co to zmajstrowal dostanie neta . ( przeprowadzil sie z Zoliborza na Sadybe i jeszcze mu nie podlaczyli) .
W/g mnie tu chodzi o podlaczony bezposrednio transformator koncowy
no i ten sumator mocy o ktorym andrzej CII zawsze przypomina ktory chroni koncowe tranzystory . Reszta to uklady ksztaltujace charakterystyke czestotliwosciowa .

Andrzej
Zasilacz wg SP6LB ale która wersja bo na elektrodzie powstała całkiem dobra modyfikacja.
Czesc . Zasilacz ze strony 835.
Mnie niestety nie udalo sie go zrobic zeby byl przeciwzwarciowy i z ograniczeniem pradowym . I tylko tyle .
Modyfikacje niewiele dawaly .

73
Tak jak pisałem na forum elektrody powstała dobra modyfikacja. Ten zasilacz działał mi dobrze do prądów około 16A i potrzebował napięcia od 20-24 volt przy odpowiednim nawinięciu trafa- przekrój uzwojenia wtórnego- działał dobrze . Mam pod stołem trafko 300W właśnie z odpowiednio nawiniętym uzwojeniem wtórnym spadki napięcia przy skoku prądu około 20A są mniejsze jak 4V po filtracji dla takiego stabilizatora to wystarczy.
Czescc . Jak bys mial jakies zbiorcze poprawki do tego ze, zasilacza w wersji elektronicznej ( zastosowane przez Ciebie ) to bys mi podrzucil !
Najlepiej na majla .
Andrzej
sp5lqv@poczta.fm
A dlaczego na maila? My też chcemy się dowiedzieć Blush
Czesc . dlaczego na majla . Ano dla tego ze, czesciowo zastosowalem te poprawki z Elektrody i to nic ale nic te poprawki nie wniosly do ukladu ale , to nie znaczy ze, ja wszystko wiem !
BYc moze cos pominalem .
Nie mniej mozna sie pobawic - i tylko . Ja aktualnie bede stosowal zasilacz na L200 ma wszystko co trza !
Zabawa ze wzmacniaczami troche wiekszej mocy to juz jest jakas "sztuka "
nie warto wywalac otwartych drzwi . caly czas usiluje dojsc do tego jak wyglada sumator mocy by SP5CII- no bo musze cos zrobi ze swoim wzmacniaczem - wtrzucic "zalko "

Andrzej
Jako takiego nie wykonałem osobiście . Jednak macie tutaj wątek z forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...sp6lb&sid= gdzie jest opisana modyfikacja i dlaczego co należy wykonać . Pamiętać też należy żeby uzwojenie wtórne transformatora było wykonane grubym przekrojem . Ja obecnie pracuje nad zasilaczem wykorzystującym układ lm338t i tranzystor mosfet. Jest też opinia że z powodzeniem można wykonać zasilacz do radia używając przerobionego zasilacza od pc tu mamy prosty opis http://www.cbradio.pl/modules.php?name=F...pic&t=3827
zwracam jednak uwagę że nie może to być dowolny zasilacz akurat kolega użył fortona niektóre wersje tych zasilaczy są bardzo dobre i tanie.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie