HomeMade

Pełna wersja: CDG2000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Posiadam komplet płytek (Atrium Designer) do wersji SMD wykonanej przez YO6OGJ.
pzdr
Zbyszek
Czy ktoś z kolegów może podzielić się uwagami przy uruchamianiu modułu wzmacniacza pośredniej w temacie CDG2000 szczególnie mało jest konstruktorów .
Jakieś 2-3 lata temu wraz z Józefem SP9GO próbowaliśmy uruchomić wzmacniacz p.cz. w oparciu płytkę PCB sprowadzoną ze Stanów, bliżej nie znanego źródła. Wzmacniacz z oryginalnym filtrem "czyszczącym" osiągnął zakładane wzmocnienie, niestety jego szumy własne nie pozwoliły na ustawienie prawidłowo automatyki. Po kilku dniach bezowocnych poprawek płytka "poszła do kąta" i pozostaje tam do dziś.
Zobacz stronę Markusa VE7CA.
Dobrym pomysłem jest rozdzielenie obu AD600 w odzielnych ekranowanych obudowach, bo ze względu na duże wzmocnienie układ się łatwo wzbudza.

pozdrowienia
Artur sp2qca
Złożyłem taką pośrednią i do tej pory nie miałem zupełnie czasu aby ją odpalić. Jak to zrobię to podzielę się doświadczeniem.
pzdr
Witam. Adam ja zmontowałem i uruchomiłem płytkę pośredniej CDG2000. Napisz z czym masz problem.
Pośrednia ma tak wielkie wzmocnienie, że musi być starannie za ekranowana, Ekranem musi być oddzielone wejście i 1pierwszy scalak AD600 od pozostałych układów. Bez ekranu wchodzi w taki lekki stan pod wzbudzenia, co objawia się charakterystycznym szumem i podniesionymi wskazaniami S-metra. Wskazówka stoi na 3 do 5 S i nie chce opaść nawet jak zewrzesz wejście. Gdyby po za ekranowaniu objawy nie ustąpiły trzeba walczyć dalej, kondensatory przepustowe, dławiki dodatkowe w zasilaniu. Niestety nie ma nic LEKKO.
Ja pośrednią CDG 2000 zmontowałem i uruchomiłem kilka lat temu pracuje w moim TRX do dzisiaj. Problem wielu kolegów uruchamiających tę konstrukcję polega na tym że po zmontowaniu chcą jak natychmiast sprawdzić działanie.
W związku z tym podłączają płytkę "na kabelkach" i szybko się zniechęcają uzyskanym wynikiem ( wzbudzenie oraz spowodowane tym szumy).
Proponuję dokładne ekranowanie wejścia i wyjścia (najlepiej na gniazdach SMA) oraz poprowadzenie wszystkich przewodów łączących płytkę IF z resztą układu przez przez przepusty.
Pozdrawiam SP5AQT
Dziekuję koledzy za naprowadzenie i uwagi , są one bezcenne dla mnie gdy będę uruchamiał ten moduł . Adam
Takie pytanie , w kilku miejscach zastosowany jest tranzystor VN10KL , czym zastępowaliście tego FET-a ewentualnie gdzie w PL można go nabyć . Dzięki Adam
Stron: 1 2 3
Przekierowanie