HomeMade

Pełna wersja: Mini transceiver PSK NIKI 80
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
W związku z pytaniami Kolegów o szczegóły konstrukcji mojego urządzenie zamieszczam schemat transceivera, zdjęcia oraz krótki opis.

Pozdrawiam Paweł SP7NJR
Pawle, wszyscy jakoś niewiedzieć dlaczego milczą...

Ja ze swej strony gratuluje pomysłu i zwycięstwa!!!

Popełniłem swego czasu projekt K1SWL PSK20 i byłem oczarowany, jak pudełeczko o tak prostej konstrukcji, może dać tyle satysfakcji w pracy tą emisją. Dla nie zaznajomionych z tematem, polecam stronę http://www.smallwonderlabs.com i dodam tylko, że pozwoliłem się ustrzelić na tym urządzeniu VE2 dysponując ze swej strony dipolem na 14MHz Big Grin

W Twoim MIKI natomiast zastanawia mnie i ciekaw jestem odpowiedzi: czy sygnał nadajnika emituje dwukrotnie sygnał użyteczny (znaczy produkty mieszania) + nośną? Bo przecież wzbudnicy SSB nie posiada...

73
Piotr
Emituje w dwóch miejscach.Ta niedogodność jest okupiona prostotą układu. Coś za coś. Nośnej nie ma.
Przy budowie trx NIKI trzeba zadbać o odpowiednie rdzenie. Użyłem Amidony. Są dostępne i wiadomo co się można po nich spodziewać. Początkowe próby z dławikami zamiast obwodów nie dały żadnego efektu.
Witaj
Dość ciekawa koncepcja- w sumie "lustrzaną" część widma sygnału PSK
wytną filtry w p.cz. odbiorników korespondentów i samo oprogramowanie do odbioru.Tracimy tylko "trochę" mocy na emisję śmieci...,ale i tak jest zapas. Ja miałem kiedyś robić kopię "Warbblera" na 3,5MHz ze wspomnianej wyżej firmy od "kitów", ale zachęcony ciekawym pomysłem Twojego trx-a i tym ,co bardzo lubię w radiotechnice amatorskiej-PROSTOTĄ chyba się skuszę. Możesz udostępnić projekt
tej zaawansowanej PCB ? 73, Jarek
witam ponownie .
jest mozliwa modyfikacja tx wstawiając prosty filtr np. trzy kwarcowy pomiędzy T1 a T2 .Oczywiście pamiętając o dopasowaniu.Koszt niewielki , rezonatory dostepne.Jak wystarczy czasu w zimowe wieczory to postaram się taki układ przetestować.
paweł
witam.
zamieszczam projekt pcb NIKI 80 autorstwa Maćka SP7ROH.
płytka zaprojektowana jest jednocześnie z układem Digi vox.
Podczas montaż proponuję w pierwszej kolejności zmontować i uruchomić
układ trx i po uruchomieniu następnej kolejności zmontować i uruchomic digi vox.
Gniazda RCA mcz., zasilania ,antenowe BNC, przekażnik antenowy
wg. katologu TME.
Płytka przygotowana pod obudowy KM35B lub KM35BN firmy ,,maszczyk,, .
Układ scalony OP do ukladu digi vox NE5532.
Witam
Doskonale-projekt PCB ułatwi na pewno wykonanie.Ja nie wytrzymałem i wykonałem swój trx na płytce uniwersalnej, tzw. poligon.
Zmiany:
-rdzenie ferrytowe -różne,(z szuflady Smile) które miałem pod ręką, mierzyłem indukcyjność uzwojeń miernikiem LC
-tranzystor wyjściowy - APM3055L SMD z "odzysku" z karty graficznej od PC, jest niskowoltowy i potrzebuje mniejszego wysterowania-polecam !
- z moim laptopem(netbook EeePC 901 z czipsetem audio Realtek HD Audio) niestety występuje potrzeba przełączania (kluczowania) jednego z torów m.cz.-po podlączeniu Line IN i Speaker następuje sprzężenie akustyczne(przesłuch) którego nie można wyłączyć programowo w mikserze Windows, walczyłem już z tym w SDR, myśle że może to wystąpić w innych laptopach, ja rozwiązałem to przekaźnikiem kontaktronowym .Nie zrobiłem jeszcze QSO, ale odbieram dużo stacji.Dalsze testy po włożeniu do metalowej obudowy.Załączam posiadaną dokumentację TRX Warbler "z kitu "USA- można wykorzystać parę ciekawych rozwiązań.
witam sp4xyd.
Zgadza się.W niektórych kartach dzwiękowych występuje problem sprzęgania wyjścia z wejściem.U mnie problem ten występował przy współpracy z kartą Yamaha.W pozostałych przypadkach można było właściwie skonfigurować ustawienia karty dzwiękowej.
!!!!!!
Na rysunku PCB niki z rozmieszczeniem elementów wkradł się błąd -
tranzystor PN2222 został wstawiony odwrotnie.
Załącznik - PCB NIKI rozmieszczenie elementów - jest poprawiony.

paweł sp7njr
Witam.
Jako początkujący zadam pytanie ratujące przed dodatkową robotą: schemat płytki (plik niki pcb.pdf) to oczywiście odbicie lustrzane zastosowane na potrzeby naświetlenia płytki?
(22-01-2011 16:02)sq8js napisał(a): [ -> ]Witam.
Jako początkujący zadam pytanie ratujące przed dodatkową robotą: schemat płytki (plik niki pcb.pdf) to oczywiście odbicie lustrzane zastosowane na potrzeby naświetlenia płytki?

Witam

Jako że jestem projektantem tej płytki, możne odpowiem.

Jest to lustrzane odbicie gotowe do wydruku, na potrzeby naświetlenia lub prasowanki.

Maciek

-=-
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie