HomeMade

Pełna wersja: Elecraft K1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przymierzam się do zakupu i złożenia transceivera K1 (interesuje mnie urządzenie do CW). Dotychczas z powodzeniem złożyłem i uruchomiłem kilka konstrukcji (Taurus, wzmacniacz KF 50W, kończę Aquariusa, proste homodynki, różne dodatki - skrzynki antenowe itp.) ale teraz chciałbym zbudować coś "poważniejszego". Ciekawy jestem opinii kolegów, którzy mają możliwość porównania K1 do innych fabrycznych transceiverów.
Czy faktycznie wart jest swojej ceny ?
Interesują mnie też opinie na temat montażu. Dysponuję pewną bazą aparatury pomiarowej (multimetr,prosty generatorek, miernik małych indukcyjności i pojemności, miernik częstotliwości, oscyloskop 40MHz).
Ile czasu trwa dostawa, jak wyglądają formalności celno-podatkowe.
Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię.
SQ1RES
73
http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=...emat=27785
obejrzyj sobie wideo , jest tam chyba odpowiedż na nurtujące cię pytania . Pozdrawiam.
Na filmach jest K3, a autorowi wątku chodzi o K1. Kit K1 to kupka elementów i PCB, a K3 to praktycznie zmontowany TRX do złożenia z gotowych modułów w 10 minut. Przymierzam się do K1, ale w sposób bardziej radioamatorski, czyli zrobić go samemu bez kupowania kitu - oczywiście całkowicie zmieniając sterowanie na bardziej manualne.
(04-09-2010 13:15)Jagho napisał(a): [ -> ]Witam, przymierzam się do zakupu i złożenia transceivera K1 (...)
Ile czasu trwa dostawa, jak wyglądają formalności celno-podatkowe.
(...)
Najtańsza przesyłka = USPS Priority Mail International - dla tej konkretnej sztuki (sam trx K1 o wartości 399,99 USD) elecraft.com wylicza 40,50 USD.
PMI to dosyć solidna usługa, czas przesyłki do SP to ok. 7-10 dni (kalendarzowych) - z możliwością śledzenia, ze strony USPS oraz Poczty Polskiej. Express Mail International to 10 USD więcej, ale zyskuje się raptem 2-3 dni.
Wartością celną dla urzędu celnego jest 399,99 + 40,50 = 440,49 USD. Ta kwota jest przeliczana na PLN. Od wartości celnej naliczane jest cło (jest to chyba nadal około 3%) oraz od wartości celnej z cłem - polski podatek VAT (22%, a w 2011 roku - 23%). Cło i podatek należy uiścić przy odbiorze paczki.
Najczęściej po przybyciu paczki jest ona zatrzymywana w Urzędzie Celnym Miejsce Wyznaczone Poczta Polska przy ul. Dworcowej w Szczecinie (dla Kolegi lokalizacji), a listem poleconym przychodzi wezwanie z informacją o paczce. Formalności nie są uciążliwe (np. konieczność przetłumaczenia faktury - co to za towar i do czego służy ;-)), osobista wizyta i wykupienie swego towaru powinna zająć mniej niż godzinę ;-)
Merytorycznie nie wypowiadam się nt. K1, ale... zasugeruję coś tańszego, mniejszego, prostszego i ciekawszego - QRP trx 2N2 w postaci kitu oferowanego przez NorCal QRP - http://www.norcalqrp.org - do wyboru wersja 20/30/40-metrowa za ok. 150 USD z przesyłką (tyle płaciłem prawie 2 lata temu) - w najbliższych tygodniach wróci do oferty dosyć limitowana ilość tych kitów :-) Paczki tej wartości do tej pory przechodziły przez kontrolę celną z pieczątką "Dopuszczono do obrotu" - bez konieczności uiszczania należności importowych :-)

73 de Remi SQ1LZT
Chodzi mi o głowie pomysł zmontowania produktów Electrafta w maksymalnie modułowej formie na uniwersalnych płytkach dopinanych na goldpinach do płyty bazowej. Płyta bazowa nie zawierała by elektroniki, a jedynie połączenia pomiędzy modułami.
K-1 można również kupić w Berlinie (mają sklep w necie) w dwóch wersjach:
2-pasmowy:
http://www.qrp-shop.de/200/cgi-bin/shop....detail.htm
i 4-pasmowy:
http://www.qrp-shop.de/200/cgi-bin/shop....detail.htm

aczkolwiek zdecydowanie wolałbym i polecał K2 (również link do sklepu niemieckiej grupy QRP-Project):
http://www.qrp-shop.de/200/cgi-bin/shop....=liste.htm
http://www.qrpproject.de/UK/Speaky1.htm

Natomiast jeżeli chodzi o bardziej modułowy trx, to może spodoba się Speaky, również do kupienia jako kit, albo odwzorowania "na piechotę":
http://www.qrpshop-international.de/200/...bieterID=1

Dodam jeszcze, że Speaky jest co roku obecny na spotkaniu krótkofalowców we Frakfurcie n/Odrą i tam miałem okazję go widzieć.
Fajny jest :-)
Z tym "niemieckim Elecraftem" to jakaś porażka teraz jest Angry
Ich cenny w EUR to jak w USD + jakieś 12%, tj. przeliczyli EUR/USD ale jakby przemnożyli zamiast podzielić.
Rozumiem marża, ale przy obecnym szalonym kursie (4,3 za euro) cena w PLN jest prawie 170% wyższa niż przy zakupie w USA
Przekierowanie