Witam
Zwracam się do grona kolegów o pomoc z uruchomieniem, modułu bluetooth hc-05.
Wgrałem oprogramowanie na androida moduł łączy się poprawnie lecz nie wysyła danych. Wyjścia z analizatora wyprowadziłem z scalaka CH340G z pinu 2 TX ipin3 RX ,skrosowane przez oporniki, podane w necie, sposób podłączenia nie pokrywa się, u mnie scalak jest inaczej zamontowany.
Podsyłam zdjęcie z wyprowadzonymi przewodami w moim analizatorze czyżby to jakiś klon inny.
Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc co robię nie tak i czy moduł HC-05 trzeba [
attachment=15703]
Witam.
Masz dwa wyjścia. Wylutować układ konwertera i podpiąć do padów na PCB RX i TX moduł bluatooth lub podnieść nóżki układu CH340G RX i TX i do padów na PCB dolutować moduł bluetooth.
Magistrala UART z założenia jest magistralą łączącą dwa urządzenia ( interfejsy ). Więc do sygnałów RX / TX może być podpięty układ CH340G albo moduł bluetooth. Nie oba na raz.
Dziękuje Pawle, krotko merytorycznie mi to wyjaśniłeś.
Pamiętaj również, że musisz poprawnie skonfigurować prędkość portu szeregowego modułu bluetooth. Musi mieć taki sam bitrate ustawiony, z jakim pracuje UART analizatora.
Domyślną prędkością uart-a w nowych modułach HC-05 jest 9600 8n1. Aby to zmienić, musisz podpiąć RX i TX modułu HC-05 do konwerera USB < - > UART ( możesz użyć tego, który masz w analizatorze ). Na komputerze uruchamiasz terminal szeregowy z parametrami bitrate 9600 8n1 i wybierasz port COM, który będzie powiązany z konwerterem USB<->UART. Włącz sobie echo lokalne w terminalu szeregowym, jeżli nie będziesz widział wpisywanych znaków.
Wpisz
AT+UART=115200,0,0 dla ustawienia prędkości 115200 8n1. Po tej operacji zmień prędkość terminala szeregowego, aby dostosować do nowej prędkości modułu HC-05.
Opis komend dla HC-05 masz opisany w
tym dokumencie
Natomiast
pod tym linkiem masz ładnie opisane ze screenami konfigurację modułu HC-05. Również się zapoznaj z tym materiałem.
Analizator Sark 100 uruchomiony, z modułem bluetooth CH-05.
Był problem z komunikacją z modułu CH-05, został przeprogramowany z pomocą Arduino uno. Oryginalny program na androida mini 60 odpada,ale jest zmodyfikowany dostępny w necie.
Dziękuje dla kolegi wyżej za naprowadzenie i pomoc.
Teraz ja służę pomocą , dla zainteresowanych montażu modułu.