HomeMade

Pełna wersja: nano vna-h prośba o wyjaśnienie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Proszę o wyjaśnienie pewnej kwestii w tym "ustrojstwie".
A mianowicie, najnowszy soft potrafi mierzyć do 2.7GHz, i w związku z tym jak się do tego mają układy wejściowe SA612 bodajże, które mają częstotliwości graniczne zdaje siè 500MHz. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam wszystkich.
Nie jestem pewien czy w tej wersji nadal używane są NE612 ale jeśli tak to nie oznacza to, że powyżej 500 MHz układ nie pracuje. On nadal działa tyle, że z gorszymi parametrami a to przekłada się na zmniejszenie dynamiki pomiarów, podniesienie poziomu szumów i niestabilność wyników. Oryginał autorstwa edy555 pracował do 150 MHz, potem rozszerzono do 450 MHz na 3-ciej harmonicznej, jak teraz to wyglada nie wiem. Mój egzemplarz pracuje do 900 MHz teoretycznie, mam z czym porównać ale brak czasu nie sprzyjał temu eksperymentowi.
Działa dzięki jako mieszacz pasywny z mieszaniem na złączu b-e , chwała pojemnościom pasożytniczym Wink
Dzięki za odzew. Też mi się tak wydaje że jednak wszystko poza 500MHz to wskaźniczek, ale dość pomysłowy, i chwała "stwòrcom".
Przekierowanie