HomeMade

Pełna wersja: Problem z modułem bluetoth
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie mogę uruchomić modułu w trybie AT. W HC-05 wchodzę w tryb edycji AT, nie działa, nic nie odpowiada tak samo JDY-31. Oczywiście prędkości prawidłowe. Po sparowaniu z telefonem działa na HC-05 łączność w obie strony -Bluetooth terminal. Może ktoś wie gdzie jest problem?
Problem rozwiązany -wejście w sam tryb AT nie starczy. Cały czas musi być wciśnięty przycisk kiedy wysyłane są komendy AT.
Rafale HC-05 masz goły, czy przylutowany jest na PCB ?

Pin key_mode ustawiasz w stan wysoki przed włączeniem zasilania modułu HC-05 ? Defaultowa prędkość w AT to 38400 o ile nie została zmieniona.
Sprawdź również, jak terminal zakańcza linie. Powinien dokładać CR i LF na końcu wysyłanych komend. Jeżeli linie będą inaczej zakończone moduł nie będzie odpowiadał na komendy AT w trybie AT
Pawle pisaliśmy jednocześnie praktycznie Wink
Problem rozwiązany -wejście w sam tryb AT nie starczy. Cały czas musi być wciśnięty przycisk kiedy wysyłane są komendy AT Wink
Tak zgadza się Rafale. Pin key_mode w HC-05 ma być cały czas podciągnięty do stanu wysokiego w trybie AT - to miałem na myśli, ale napisałem trochę na skróty, myśląc, że jest to zrozumiałe, hi

Ważne, że moduł poprawnie pracuje.
Ja myślałem że jak już wszedłem w tryb AT (diody migają wolno to wszystko jest ok), a tutaj trzeba było jeszcze ciągle mieć wciśnięty mieć przycisk.
Przekierowanie