HomeMade

Pełna wersja: Wzmacniacz na 50 MHz w klasie E
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
poszukuję informacji na temat wykonania wzmacniacza na pasmo 6 metrowe, pracującego w klasie E o mocy rzędu 100 W. W sieci nie znalazłem wiele przykładów i informacji na ten temat.
Wybór klasy E podyktowany prostą konstrukcją i wysoką efektywnością (oraz moimi dobrymi doświadczeniami z dolnych pasm), ale czy warto w ogóle iść w tym kierunku? Jeśli tak, to jakie tranzystory byłby tu odpowiednie i w miarę tanie?
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Jednak ciekawi mnie z jakimi konstrukcjami wzmacniaczy klasy E miałeś do czynienia na dolnych pasmach.
(02-10-2022 21:52)SP9KD napisał(a): [ -> ]Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Jednak ciekawi mnie z jakimi konstrukcjami wzmacniaczy klasy E miałeś do czynienia na dolnych pasmach.

Robiłem różne próby z różnym skutkiem dla pasm 2200m i 630m - jeśli takie Cię interesują, to najlepiej się sprawdził się u mnie następujący, z pewnymi modyfikacjami:
http://www.wb4jwm.com/630%20200%20watt%2...linear.pdf
Dziękuję za informację. Jestem fanem klasy E ale na razie pozostaję w zakresie mocy QRP i tranzystorów BS170 :-)
Przekierowanie