HomeMade

Pełna wersja: Skala częstotliwości (pół żartem..)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Gdyby ktoś chciał zmodernizować VFO do TS-120 to ten koleś rozwiązał to w elegancki i pomysłowy sposób:
https://twitter.com/i/status/1348571066474532864
https://twitter.com/i/status/1346028091731111936

Smile
Bardzo ładne Smile Czemu pół żartem?
Bo zaraz powiedzą że do takiego staruszka to barbarzyństwo. Może tak, ale sam kilka dni temu coś takiego mi przyszło do głowy bo ładne Smile
PS: MRN mi powiedział, jak zwykle, że on to już widział i kody są na githubie ;(
Tak ,kody są już od jakiegoś czasu:

Jak ktoś jest zainteresowany to po tym linkiem można pobrać i potestować.
Rozczulam się, gdy pomyślę, że do TS520 35 lat temu robiłem podobny układ na piechotę na układach TTL...
(09-02-2021 18:57)SP2JQR napisał(a): [ -> ]Rozczulam się, gdy pomyślę, że do TS520 35 lat temu robiłem podobny układ na piechotę na układach TTL...
A doszedłeś do etapu rozważań nad czytaniem segmentów w wyświetlaczu, żeby "od tyłu" zrobić CATa? Na szczęście tylko o tym myślałem i odłożyłem...
(oczywiście w czasach bramek, bo widziałem podobny wpółczesny projekt na procesorze)

MAc
mrn
Tu jest odnośnik do oryginału a tu wersja, którą jakiś czas temu przetestowałem.
Męczy mnie nieco że jest odświeżany cały ekran co wymaga dużej transmisji danych do wyświetlacza w związku z czym zastosowanie tego na małych prockach typu AVR (z tym kodem) będzie raczej nierealne.... Z drugiej strony może autorzy nie zauważyli pewnych rozwiązań oczywistych dla kogoś kto pisał gry na starych komputerach Smile
Hahahaha dopiero teraz zakapowałem, że ta skala analogowa jest wyświetlana :-)
Odnośnie czytania wstecz. Pamiętacie, że pierwsze PC XT nie miały zegara na pokładzie i za każdym razem po starcie systemu trzeba było ręcznie ustawiać datę i godzinę ? Z kumplami z którymi kupiliśmy na spółkę w akademiku takiego PCta rozwiązaliśmy problem przy pomocy ruskiego zegarka, dało się sczytać wyświetlacz :-)
To chyba był IBM PC - jeszcze bez XT. Konfiguracja była na przełącznikach.
Stron: 1 2
Przekierowanie