HomeMade

Pełna wersja: Zakłócenia od cyfrowego woltomierza.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy, w swoim zasilaczu zastosowałem cyfrowy miernik napięcia i prądu. Działa zadowalająco, jest jednak problem, mocno "sieje". Słychać w radiu cichy szum/pisk jakiegoś generatora. Myślałem ze to uA723 robi, ale po odłączeniu miernika zasilacz działa czysto. Jak to odkłócić? Da się? Na miernik wskazówkowy jest trochę mało miejsca.
Słychać multipleksowanie wyświetlacza, zasilanie miernika przepuścić przez dławiki zablokowane kondensatorami możliwie blisko tego zakłócacza.
Można spróbować ekranować.
Miałem podobną sytuację z miernikiem częstotliwości przy odbiorniku. Pomógł opornik ok. 22-100 Ohm a za nim kondensator elektrolityczny 4700uF. Jak ręką odjął.

[attachment=16808]

73! Grzegorz
Dziękuję za pomoc, sprawdzę. Próbowałem na
toroidach nawijać dlawiki, efekt jest ale nie idealny. Myślę że wystarczy właściwie dobrać indukcyjność.
(17-01-2021 11:55)SQ5DTL napisał(a): [ -> ]Miałem podobną sytuację z miernikiem częstotliwości przy odbiorniku. Pomógł opornik ok. 22-100 Ohm a za nim kondensator elektrolityczny 4700uF. Jak ręką odjął.73! Grzegorz

Grzegorz, mam dokładnie ten sam problem zakłóceń generowanych przez miernik częstotliwości, a dokładnie taki

[attachment=16817]

AdamC napisał(a):Słychać multipleksowanie wyświetlacza, zasilanie miernika przepuścić przez dławiki zablokowane kondensatorami możliwie blisko tego zakłócacza.
Można spróbować ekranować.

Fakt zasada działania multipleksowania - że też na to nie wpadłem jako powód zakłóceń w moim przypadku.


Z ciekawości jak będę miał czas sprawdzę z miernikiem częstotliwości i miernikiem napięcia/prądu jaki ma wpływ na działanie w układzie i czy słychać zakłócenia.
Przekierowanie