HomeMade

Pełna wersja: Pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy ktoś z kolegów zna obszerne opracowanie Vladimira UY0UY (niestety Silent Key) dotyczące PA lampowych w różnych konfiguracjach. Jeśli tak to potrzebuję pomocy.
Buduję PA na GU74B. wg. UY0UY. Przytoczę fragmenty opisu.
"W podstawowej wersji układu wzmacniacza nie ma trybu BYPASS. Jeżeli nadal chcemy mieć we wzmacniaczu tryb „BYPASS” należy dokonać zmian w obwodzie części RF wzmacniacza zgodnie z rys. 2.1 i rys. 2.2. Jeżeli do współpracy ze wzmacniaczem używany jest transceiver, w którym antena jest przełączana z odbioru na nadawanie bezpośrednio w samym transceiverze, konieczne jest dokonanie zmian w schemacie obwodu części RF wzmacniacza zgodnie z rys. 2.4 i rys. 2.5. W takim przypadku złącze XP1 na tylnym panelu wzmacniacza (rys. 4) nie jest zainstalowane. Problem jest w tym że na schematach modyfikujących które przytaczam jw. są ponumerowane połączenia (liczba w kółku), prowadzące do schematów części Wcz i zasilaczy z takimi samymi oznaczeniami. Nie widzę jednak gdzie poprowadzić połączenie z nr.5 w kółku bo na schematach nie potrafię takiego punktu znaleźć

Stanisław
Kolego! Załatw sobie publikację rosyjską pod tytułem " HF Alplifires" tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Co prawda jest to biały kruk ale moze ktoś z Kolegów pozyczy. Super książka , przy okazji jest to kompendium technicznego języka rosyjskiego. po prostu , problem o którym piszesz sam rozwiążesz po przestudiowaniu tej publikacji. Ja jestem falowcem od 40 lat ale nie znalazłem lepszego opracowania jak to. Vy 73! SP3SUZ
(26-11-2020 23:16)SP3SUZ napisał(a): [ -> ]publikację rosyjską pod tytułem " HF Alplifires"
A można prosić o tytuł, autora w oryginale - pa ruskii .
Witam
Czyżby chodziło o poniższą książkę ? :
https://www.nehudlit.ru/books/detail1183518.html
W oryginale publikacja prof. Carsona, ale towarzysze radzieccy przerobili na swój język. Jedynie przeglądarka DJVU potrzebna.....
Np. stąd:
http://www.djvu.com.pl/download0.php
Zaiste dzieło tęgie. I pomyśleć, że ludzie kiedyś takie rzeczy bez komputerów liczyli...
Pozdrawiam
Krzysiek
Myślę że publikacja na stronie:
http://www.cqham.ru/pa_uy0uy.htm
jest wyczerpująca do budowy wzmacniaczy.
W odnośnikach na stronie głównej są
detale opisu i specyfikacje. Co do wykonania
bajpasu - proszę o przesłanie schematu budowanego PA
bez niego, wtedy odeślę schemat z bajpasem. Wykonywałem
w kilku moich PA podłączanych do TRXów.
Pozdrawiam..
Krzys'
sp7clb@poczta.onet.pl
Witam
Jeśli masz dostęp do opracowania UY0UY to po co mam przesyłać Ci schemat?
- PA wg. schematu z rys. 2A ale na lampie GU-74B - rys. 2B - wariant D
- Zasilacz wg rys 1C
- Sterowanie z transcejvera z wewnętrzną komutacją N/O
- Obwód Pi filtra ma pracować przy odbiorze
- Ma mieć tryb BYPASS
Na rys. 2F są scematy modyfikacji do powyższych wymagań (rysunki 2.3, 2.4, 2.5 itd)
I właśnie z tym mam problem, bo jak pasuje mi modyfikacja BYPASS to nie pasuje mi do niej modyfikacja z wewnęteznym sterowaniem N/O w transcejverze itd
Stanisław
SP9EZQ
(26-11-2020 23:32)AdamC napisał(a): [ -> ]
(26-11-2020 23:16)SP3SUZ napisał(a): [ -> ]publikację rosyjską pod tytułem " HF Alplifires"
A można prosić o tytuł, autora w oryginale - pa ruskii .
Tytuł jest właśnie taki HF amplifires. Poza tym to nie pamiętam autorów bo swego czasu schowałem ową publikacje "żeby nie zginęła" i zapomniałe gdzie - hi. Jak odszukam ( wpadnie najprawdopodobniej w ręce jak już nie będzie potrzebna) Big Grin to wtedy Ci napiszę.
Przekierowanie