HomeMade

Pełna wersja: Filtr BPF, gotowy moduł, kit, adaptacja?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Dzień dobry, w najbliższym czasie potrzebuję zbudować/złożyć/polutować kilku pasmowy filtr BPF.
Wiem jak to zrobić, wiem jak dobrać elementy lecz chciałem zapytać czy na rynku jest może gotowa płytka PCB?
Może jakiś kit, lub adaptacja filtru LPF?
Filtr pracował będzie na pasmach 80/40/20/17/15/10m (najważniejsze 80/40/20). Jeżeli nie ma gotowego rozwiązania użyję płytki uniwersalnej lub laminatu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Grzegorz
Tu masz filtry pasmowe do Husarka:
https://allegro.pl/oferta/filtry-wejscio...7547496221

Filtr filtrowi nie równy. Inne właściwości tłumienia musi mieć filtr do superheterodyny i to w zależności od p.cz., a inne właściwości do homodyny.
Filtry do Husarka powinny być w miarę dobre do każdego radia, ale sprawdź najpierw czy w twoim zastosowaniu będą odpowiednie. Ch-ki filtrów są podane w aukcji.
SP2JQR - dziękuję, właśnie mniej więcej o taki filtr mi chodziło.
Kupiłem te filtry.... takie ładne.
Poszły na śmietnik.
Elementy niedobierane, filtr niestrojony, szeroki, tłumiący. Jedno pasmo całkowita przerwa w obwodzie.
Nie ma za bardzo jak naprawić, bo normalne rdzenie się nie mieszczą..
Polecam te od Piligrima.
(06-11-2020 19:51)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]Kupiłem te filtry.... takie ładne.

Oooo widzę że postęp Big Grin jak kiedyś Icom w 756 Pro II zrobił Confused
Dzięki za odpowiedzi, zamówiłem wczoraj już te z linka, najwyżej się pomęczę trochę o ile dam radę.
Buduję odbiornik krótkofalarski wielopasmowy na bazie "Stasia" AVT3230 i syntezy według SP2FP.
Odebrałem dziś PCB z filtrami, nie dostałem żadnej dokumentacji ale poradziłem sobie, sposób na kod BCD i połączenie z syntezą też już mam wstępnie opracowane (wstępnie Wink ).

Zamieszczam moje prowizoryczne wyniki pomiarów, całość mierzona przy pomocy analizatora NanoVNA w warunkach bardzo amatorskich.
Jakie wnioski ? :-)
Porównywałeś charakterystyki z filtrami Piligrima, Husarka i innymi tu prezentowanymi, stworzonymi własnoręcznie ?
Z innej beczki - pamiętaj o konieczności dobrania impedancji filtrów.
Zerknij tutaj ... - taką charakterystykę powinien mieć filtr BPF.
http://sp-hm.pl/thread-259-post-6716.html#pid6716
Wnioski moje są następujące, podobne efekty uzyskałem po uruchomieniu filtru składającego się z pojedynczego obwodu rezonansowego z cewką nawiniętą na rdzeniu Amidon. Inaczej mówiąc, słabo, szału nie ma, dalekie są to filtry do dobrych filtrów ale żeby nie było że jest tak źle zostawię je na razie, w sensie wykorzystam powyższe filtry. Jak mi będzie bardzo przeszkadzała charakterystyka to zrobię inny. Na razie dam szansę i zobaczę jak się będą zachowywały podczas pracy.
Dzięki za link.

P.S. Nikt mi nie każe stosować filtru składającego się z pojedynczego obwodu, przecież mogę to zrobić lepiej, jest trochę ciekawych schematów, powyższe napisałem tylko dla przykładu że stosowałem już taki filtr (składający się z pojedynczego obwodu rezonansowego) i był wystarczający do moich zastosowań, wykorzystując ten badany filtr jest trochę lepiej, więc jakiś tam postęp jest, to tak na luzie, na zakończenie :-)
Dziękuję za piękne i bardzo przydatne fotki. Przydatne bowiem wiemy czego można sie spodziewać nabywając taki zestaw. I oczywiście masz rację, wykorzystaj go a potem zbuduj własny, będziesz mógł porównać i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Zakładam oczywiście, że pomiary wykonywałeś skalibrowanym uprzednio analizatorem.
Ale chciałem Cie poprosić o jeszcze trochę pracy czy wykonanie tych pomiarów i fotek ale w innych warunkach dla stałego zakresu przemiatania od 1 do 60 MHz.
Czy możesz to dla nas zrobić?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie