HomeMade

Pełna wersja: miernik czestotliwosci S53MV (Vidmara Matjaza)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Zmontowałem ten układ, bez przedwzmacniacza.
2n3960
1n5711
74LVC109D (philips)
47ACT74 (fairchild)
Podłączając na wejscie generator kwarcowy, mogę uzyskać wskazania tylko do
66 MHz. Powyżej tej czestotliwosci generator kwarcowy nie jest mierzony, pokazuje się 0. Co jest nie teges. Bo już straciłem checi a tyle ich miałem. Pozdrawiam.

[attachment=16500][attachment=16501][attachment=16502][attachment=16503]

Fotki po kolei: 20,32,66,100 MHz . [attachment=16504]
Witam.
Prawidłowo mierzy- musisz wykonać preskaler:
İmage
Podaj sygnał bezpośrednio na wejście zegarowe przerzutnika 74LVC109 z wyjścia generatora (odlutuj rezystor R38 lub R39), jeżeli wskazania będą prawidłowe, to dwie możliwości tranzystor T1 lub dioda D1 niekoniecznie trzymające parametry lub też podając sygnał bezpośrednio z generatora na bazę T1 (jeśli dobrze widzę, poprzez rezystor 68R) ładujesz tyle ładunków w obszar bazy tranzystora T1, że za mało czasu by zostały na czas usunięte przy tej częstotliwości.
Jak masz możliwość, to sprawdź oscyloskopem, co wychodzi z generatora 100MHz, może tu jest pies pogrzebany.
oscyloskop mam do 20 mega, wiec nic nie zobacze.
Chciałem pobrać soft do tego miernika i niestety strona S53MV zainfekowana i pobrany zip jest pusty !
Strona jest ok, plik się bez problemu pobiera używam Bitdefendera. Do autora z problemem napisałem priva.
Do JACEK11111
Inna jeszcze możliwość, to że tranzystor 2n3960 nie koniecznie ma przypisane katalogowo parametry, sporo chińskich podróbek krąży po świecie, doskonale w tym miejscu spisuje się tranzystor BFQ71, jako przełącznik działa sprawnie jeszcze powyżej 300MHz, a po dopieszczeniu układu pod 500Mhz.
Poszukuję wsadu do F_miarki S53MV w wersji z taktowaniem 10 MHz
Przekierowanie