HomeMade

Pełna wersja: Sprytna przekładnia kardana do na strojki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kto próbował podłączyć kondensator do rosyjskiej nastroiki, ten wie jakie są z tym problemy. Na fotce sprytnie wygięta blaszka z czegoś sprężystego. Jakie macie pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Jurek a jakie tam masz luzy/brak współosiowości? Może sprzęgło elastyczne?
Widziałem coś takiego w DESY:
https://pl.rs-online.com/web/p/sprzegla/0814483/
Można próbować zrobić samemu.
Ciekawa relacja cen ...224 zł do 4.80 zł.
Sprzęgło musi być na tyle elastyczne oby zlikwidowało przesunięcie, oraz skrzywienie osi, bo wiadomo ręczne wiercenie aluminiowej blachy nie jest dokładne. Ponadto musi być absolutnie bezluzowe.Te sprężyste blaszki bardzo mi się podobają. Najprostszy sposób to dwie prostokątne blaszki, każda z trzema otworami o średnicy osi, połączone na krzyż i odpowiednio wygięte, do tego jakiś tuleje i dobry klej do metalu lub zlutowanie.
Oczywiście można to zrobić z jednego kawałka blachy, po prostu krzyż równoramienny.

Blaszki z metrówek stalowych zwijanych. Tylko jak to nawiercić. Próbował ktoś nawiercić otworek w stalowaj cienkiej szpachelce?
Oj, ja nie chciałem ceny pokazywać tylko zamysł. Można to zrobić samemu z dowolnego tworzywa. Można i blaszki.
Na dodatek taka mosiężna blacha się ładnie lutuje... jeszcze jakieś tulejki mosiężne odpowiednich wymiarów w modelarskich sklepach wyczaić, albo po prostu z pręta odciąć i nawiercić. Boję się że nasze spoiwo lutownicze może pękać - przydało by się coś twardszego.
Takie sprzęgła nie przenoszące mocy robią ze sprężyn nawiniętych zwój przy zwoju.
a może kawałek węża gumowego ??
(16-06-2020 14:04)SQ5KVS napisał(a): [ -> ]Widziałem coś takiego w DESY:
https://pl.rs-online.com/web/p/sprzegla/0814483/
Można próbować zrobić samemu.


Używam takich sprzęgieł, ale one maja niewielki zakres ruchu oraz dodatkowo zupełnie nie potrafią przenieść przesunięcia osi. Można je kupić oczywiście znacznie taniej niż 200zł.
Stron: 1 2
Przekierowanie