HomeMade

Pełna wersja: HackRF - jako transceiver?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem Hack RF One. Głównie jako transceiver, choć chcę go również użyć do inżynierii wstecznej i symulowania sygnałów radionawigacji lotniczej.
Ponieważ wszystkie nagrania na youtube, które pokazują nadawanie na pasmach amatorskich, traktują o wykorzystywaniu HackRFa jako nadajnik, a RTLSDR jako odbiornik, chcę zapytać, czy tak rzeczywiście musi być, czy nie da się tego rozwiązać na bazie tylko HackRFa.
Pytanie skierowane głównie do użytkowników tego urządzenia.

Urządzenie niby pracuje w trybie half duplex, ale sądzę, że do prostych transmisji SSB czy FM małą mocą powinno się nadać.

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.

73
To starocie na 8bit przetwornikach, generuje marnej jakości sygnał. Proponuje ADALM-PLUTO jeżeli kf jest pomijalny to w tej cenie jest bezkonkurencyjne .
Cześć, witaj, dzięki za odzew.

Moją ideą jest rozpracowanie podstawowych systemów nawigacyjnych używanych w lotnictwie - VOR, ILS, DME. Oczywiście wiem na jakiej zasadzie to działa, jednak chcę móc modyfikować to w czasie rzeczywistym. Chcę móc zasymulować sygnał i go zmieniać, obserwując przyrządy pokładowe. Czyli na wstępie 108 - 136 MHz, plus UAT 970 MHz plus ModeS 1090MHz.
Na potrzeby warsztatowe oczywiście. Nawet bardziej jako hobbysta, bo do certyfikowanej roboty mamy IFR4000 i IFR6000.

A przy okazji KF+UKF z małym, kilkuwatowym wzmacniaczem.

Widziałem na yt jak ludzie próbują z tego pracować i pomimo, że hack rf posiada możliwości TRX, to i tak odbiór jest realizowany donglem RTLSDR. Chciałbym wiedzieć dlaczego, nigdy nie miałem urządzenia w ręku, a jestem zainteresowany tą propozycją.

Pozdrawiam.
Znajomość Pythona byłaby pomocna w twoich pracach i użycie GNU-radio.
https://www.radiojitter.com/real-time-de...g-rtl-sdr/
Na tych skryptach odpalisz inne SDR-y to bardzo elastyczne oprogramowanie.
Dongle są stosowane ze względu na ich cenę i pomijając ograniczona dynamikę czy parametry szumowe są popularne.
Tak, Podstawy węża znam.
Dzięki za link, dziwne że wcześniej go nie znalazłem.
A jako TRX bardzoQRP ?
Przekierowanie