HomeMade

Pełna wersja: pytanie o oznaczenie tłumika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry Szanownemu Forum.
Takie pytanie - tłumik kupiony na jednym ze znanych portali, i na nim w opisie moc 2x20W - i pytanie - jak taki zapis 2x20W interpretować??? Oczywiście tłumik ma dwa złacza.
Podłączając go z jednej lub drugiej strony, można w nim stracić do 20W mocy ciągłej. Belastbarkeit=wytrzymałość, odporność
To urządzenie zdaje się być trochę skanibalizowane. Gdzieś w necie widziałem kompletne. Pod nalepką Hans Singer kiedyś był drugi tor tłumika. Proszę zajrzeć do wnętrza.
73, Mietek
Bardzo dziękuję z odpowiedzi, tak mi się wydawało, że te 2x20W ma informować, że pod względem mocy podłączonej nie ma strony wejściowej.
Co do środka i ewentualnego drugiego toru - raczej chyba nie. Co prawda pod naklejką jak i z drugiej strony jest wyfrezowany nieprzelotowy otwór jakby centr pod gniazdo. Spróbowałem rozebrać - z należyta uwagą w pionie. Po rozkręceniu i lekkim podważeniu dało się odłączyć wieczko. Gniazdo montowane na wcisk do dalszej części tłumika, zatem demontaż nieniszczący. Trzymanie w pionie jak najbardziej zasadne - w środku olej. W konstrukcji nie widać aby miało być drugie gniazdo - przynajmniej po stronie wieczka żadnych śladów. Wnętrze tłumika dokładnie ekranowane blachą - brak wycięć na podłączenie drugiego toru. Generalnie wrażenie sprawia po masie, wymiarach i radiatorach jakby to miało móc spokojnie wytracić 200W przez 15 minut, a te 20W to na kilka lat ciągłej pracy.
Przekierowanie