HomeMade

Pełna wersja: Wzmacniacz i tłumik regulowany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W AVT jest możliwość zakupienia płytek regulowanego tłumika o zakresie od 0 do 120 dB.Kit AVT2939/2 (trzeba kupić trzy komplety -cena znając AVT naprawde przyzwoita). Same oporniczki. Jeśli ktoś jest prenumeratorem wysyłka gratis. AVT2939/3 Wzmacniacz wejściowy. Oba układy naprawde niezwykle przydatne i do zrobienia przez początkującego.
Trudno dyskutować ...... o reklamie. Szkoda, że autor opracowania Koleda Sq4AVS ograniczył się na forum jedynie do reklamy kitu i zachęty do jego zakupu bez przedstawienia szczegółow technicznych (schemat, płytka, zdjęcia). Rozumiem, że aby dowiedzeć się więcej muszę kupić kit lub zostać prenumeratorem Korporacji.
(02-05-2010 0:25)dipol napisał(a): [ -> ]Trudno dyskutować ...... o reklamie. Szkoda, że autor opracowania Koleda Sq4AVS ograniczył się na forum jedynie do reklamy kitu i zachęty do jego zakupu bez przedstawienia szczegółow technicznych (schemat, płytka, zdjęcia). Rozumiem, że aby dowiedzeć się więcej muszę kupić kit lub zostać prenumeratorem Korporacji.

Dipol, błagam cię nie przenoś tu zwyczajów z elektrody.
Tak apropos, miło by było, jakbyś się przedstawił...

O analizatorze od dawna wiadomo, częściowe opisy są na stronie Rafała, trochę linków znajdziesz tu. Aby dowiedzieć się więcej musisz poszukać linków na forum (tym) i przeglądnąć stronę Rafała. I tyle. A teorie spiskowe to na elektrodzie.... :-)

Dla ułatwienia: http://sites.google.com/site/sq4avs2/ana...rwidmanwt2

73
MAc
Tłumik zbudowany jest tylko z przełączników mechanicznych (takie miniaturowe wszędzie dostępne po 1zł) i elementów 0805. Zaletą bardzo przemyślana konstrukcja mechaniczna (pomysł S53MV). Tłumiki w układzie pi, 4 razy po 20dB, 4 *10 dB + 1,3,5 dB w sumie 130dB. To zrobi nawet początujący a tłumik regulowany to bardzo przydatne urządzenie choćby w pomiarach czułości, dynamiki, dobierania poziomu wysterowania. Wzmacnacz to nic innego jak nota aplikacyjna układu gal-i (na allegro po parę zł). W zależności jaki scalak wsadzisz takie parametry otrzymasz, jest wybór w typach. Producentem Gali jest Minicircuits. Układ też przydatny o dobrej odporności na skrośną. Ja używam główne w pomiarach. Tłumiki trzeba kupić 3 moduły (z doświadczenia wiem, że w AVT wychodzi naprawde tanio). Mam nadzieję, że teraz opis jest w miarę wystarczający. Analizator publikowany w AVT to rzeczywiście wersja poprawioną publikowanego wcześniej na stronie układu (zmian jest sporo). Opisu analizatora nie reklamowałem , ale niech będzie jest to część analizatora (wzmacniacz, tłumik) ale do wykorzystania oddzielnie i wydzielona z kitu, żeby każdy mógł kupić co mu potrzeba a nie był uszczęśliwiany całym kompletem (zresztą wydzielenietłumika i wzmacniacza wystąpiło na moją sugestię). Kto zechce przejrzy w kiosku, pożyczy od Kolegi ewentualnie kupi, ja tylko pokazuje co według mnie jest przydatne. Drugi artykuł jaki polecam z tego numeru EDW to pomysł na soldermaskę w domu. Zdjęcia soldermaski ekstra i robota prosta. Oczywistym jest, że schematów z jakiejkolwiek gazety publikować nie mogę bez jej zgody. Raz tylko wrzuciłem skan z starego Krótkofalowca Polskiego. Jak chcesz przejrzeć a potem ewentualnie potem kupić lub nie podałem metodę.
Płytek tłumików i wzmacniaczy nie ma już w AVT...
Nie ma w tej chwili, trzeba złożyć zamówienie i poczekać i będą ;-)
W EdW 5/2010 na zdjęciu widać, że na rezystory nalutowane są kondensatory kompensacyjne - czy na wszystkie w tłumiku, czy tylko na wybrane?
Wlutowane są tylko gdy tłumik miał chodzi do 2 GHz i tylko na sekcje 10 dB. Jest to wyraźnie napisane w tekście. Do 500MHz nie ma potrzeby
W artykule napisane jest, że na kable sygnałowe nalezy nalożyć pierscionki ferrytowe, żeby wyeliminować przepływ pradów w.cz. przez ekran kabla, ale nie podano jakie?
Ja użyłem jakichś rurek z kabli gsm ale można i inne nawet pierścieniowe byle nie za małe by nie giąć ostro kabla. Montujemy gdy zależy na silnym ekranowaniu, w normalnych sytuacjach nie jest to niezbędne.
Stron: 1 2
Przekierowanie